Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz mostanság? Írnátok...

Ki mit főz mostanság? Írnátok olyan ötleteket, ami a "takarékos konyha" jegyében születnek?

Figyelt kérdés
Olcsó, de finom és laktató étkeket.
2022. aug. 31. 20:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#1 #2

Köszönöm a tippeket, nagyon jó ötleteket adtatok! Mind finomak és már most összefutott a nyál a számban. További jó főzőcskét nektek!

2022. szept. 1. 11:05
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal spórolok, hogy tudatosan vásárlok, mindig megnézem mi van itthon, összeállítok egy menüt a hétre és a maradék hozzávalót a heti nagybevásárlás alatt veszem meg. A heti 1 alkalmon kívül nem megyek boltba. Amikor összerakom a heti menüt, akkor próbálok olyan ételeket választani amikben részben ismétlődnek a hozzávalók, mégis más ízvilág. Így nem unjuk meg, de nem is megy kárba ha valamit nagyobb kiszerelésben veszek. Napi 1x eszünk főtt ételt, nálunk ez a vacsora.

De hogy mondjak konkrét ételt is, tegnap pl. vega paellát főztem. 1 pohár rövid szemű rizs, 1 kaliforniai paprika, 1 nagy cukkini, 1 nagy hagyma, 2 gerezd fokhagyma, 1 brokkoli rózsákra szedve, 1 liter zöldség alaplé kockából, 2 paradicsom, fűszerek. Igazából ezeket bármilyen zöldséggel lehet helyettesíteni, csak a soffrito (paprika, hagyma, paradicsom, fokhagyma) az alap. Étvágytól függően 4-6 adag jött ki belőle (szerintem 6, párom szerint 4 😄), ma is ezt fogjuk enni.

2022. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
2022. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobb adagokkal, több főre mindenképp olcsóbb, ha személyre leosztod. Mindenképp takarékosabb ha együtt eszik a család, és ha munkába, iskolába csomagoltok uzsonnát (de ehhez úgy is kell vásárolni, hogy csomagolható ételek legyenek otthon)


Az se mindegy kinek főzöl.

Ha kamasz gyerekeid vagy fizikai munkások vannak a családban, akik mennyiséget ennének, akkor érdemes krumplis egytálételeket, tésztákat főzni, mert ezek olcsók de laktatóak.

Pl hajába sült krumpli, egy kis tejföllel, reszelt sajttal isteni.



A gyerekeknek zabkása, tejbegríz, tejberizs kiválló, olcsó, és gyorsan is megvan. Lehet fele-fele arányban vízzel főzni, és még így is élvezhető.


A másik nagy jolly joker, az a leves.

Maradék csontból, 2-3 féle gyökérzöldségből, paprika csumából már meg lehet etetni 4-5 főt.



A frigó rengeteg energiát eszik meg, szóval a nagy befagyasztásról kezdek leszokni.

2022. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

és ha valaki egyedül él?

úgy nehéz eltalálni az adagokat, hogy ne az legyen megmaradt és megromlott például

2022. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
15 Sokáig éltem egyedül, rutin kérdése. Az elején piszok nehéz volt eltalálni az adagokat, de idővel menni fog ez. Nem árt egy normális méretű fagyasztó, azokra az esetekre amikor az ember túl sokat készít valamiből.
2022. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

#16 vsgy szomszédok, szülők :)

Én is egyedül elek és pontosan tudom hogy 40-50 gramm gabonaköret nekem elég egy ebédhez. Meg m10 es 15 deka hus kozott

Stb stb kitapasztaltam

2022. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
16 Igen, vagy akár barátok, bárki akit lehet etetni :D Én a sütéssel voltam így, imádok sütni, de amíg egyedül éltem csak ritkán vágtam bele, akkor amikor tudtam, hogy valaki jön és segít megenni, különben hamar felszedtem volna a súlyom dupláját 😆
2022. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm szépen a receptet, jól hangzik, ki fogom próbálni! :)

Küldök én is egy receptet!

Főzni sem kell, csak turmixolni, mégis kellemesen laktató étel.

A gazpacho egy spanyol zöldségkrémleves

50 dkg érett paradicsom

1 kígyóuborka

1 húsos kápia vagy piros kaliforniai paprika

1 fej hagyma

2 gerezd fokhagyma

1 zsemle vagy 1 szelet kenyér

2 evőkanál borecet vagy balzsamecet

3 evőkanál olívaolaj

só,bors ízlés szerint



A klasszikus gazpacho elkészítéséhez a paradicsomot leforrázzuk, 1 percre hideg vízbe tesszük, majd meghámozzuk. Hozzátépkedjük a zsemlét vagy kenyeret. Megtisztítjuk a kígyóuborkát, a vöröshagymát és a fokhagymát. A paprikát kicsumázzuk és felszeleteljük.


Az egészet turmixgépbe tesszük, és alaposan összedaráljuk. Sózzuk,borsozzuk, beleöntjük az olívaolajat és a balzsamecetet, majd jól lehűtjük, hogy az ízek összeérjenek.


Tálalhatjuk mondjuk pirított kenyérkockákkal, pirítóssal, akár egy kanálnyi joghurttal.

friss bazsalikommal vagy meglocsolhatjuk egy kis olivaolajjal.


A kenyeret elhagyhatjuk belőle, bár ezzel is nagyon finom, valahogy krémesebbé, homogénebbé teszi a gazpachót. Vannak, akik a kenyeret nem turmixolják bele, hanem darabokra tépkedik vagy felkockázzák, kevés olívaolajon megpirítják, és ezzel szórják meg a jól behűtött levest tálaláskor.


A zöldségek arányai változhatnak, ahogy a leves sűrűsége is: nincsenek szabályok, a saját ízlésünkre hallgassunk: ha szeretjük, készíthetjük paprikásabbra vagy uborkásabbra, paradicsomosabbra, vadulhatunk a fokhagymával, ha épp azt szeretjük, hígíthatjuk egy kis vízzel vagy zöldségalaplével ivósra, vagy hagyhatjuk sűrűbbre, kanalazhatóra.

2022. szept. 1. 16:50
 20/30 A kérdező kommentje:

#14

Köszönöm a hasznos ötleteket!

Tejberizs, zabkása jobbnál jobb nyami nyami. Nem csak gyerekeknek, hanem édesszájú felnőtteknek is kiváló. :) :)

2022. szept. 1. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!