Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A húslevest nem teljesen...

A húslevest nem teljesen hideg vízbe tettem fel főni attól függetlenül jó?

Figyelt kérdés
Most csináltam először húslevest és utána közölték velem és itt is olvastam hogy hideg vízbe kell felrakni. Na most én nem forró vízbe tettem fel főni de ilyen langyos-meleg vízbe. Ettől függetlenül nem lesz baja a levesnek nem kell kidobjam a kukába ?😵‍💫

2022. aug. 20. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Jó lesz úgy is,nyugi.
2022. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz. Ha azt szeretnéd, hogy ízletes legyen a leves, akkor hideg vízbe kell kezdeni a főzést. Ha a húst külön fogyasztanád (pl. szósszal), akkor forró vízben kell feltenni. Az összerántja a rostokat. Az ízeket adó anyagok benne maradnak a húsban. Viszont a levesnek kevésbé adja át.
2022. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen legközelebb akkor már tudom:)
2022. aug. 20. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem kell kidobni, ne aggódj. És most ezt is megtanultad; senki nem úgy született, hogy tudja.
2022. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Egy hasonló kérdés első válaszát idézem.


"A levesnél elsődleges cél, hogy a hús íze a levesben landoljon. A fokozatosan fölmelegített folyadékban ezt meg is fogja tenni. Ha forró vízbe dobod, akkor viszont nem fő ki a leve, a pórusai összehúzódnak, benne marad a java."


Tehát nem kell kidobnod, de nem is lesz olyan ízes mintha hideg vízben kezdted volna főzni. Jó persze kérdés hogy volt-e már annyira langyos amitől a hús pólusai hirtelen összezáródnak volna. Nem hiszem!

2022. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Hogy merült fel, hogy nem?
2022. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
6. Tájékozódj mielőtt kérdezel, általában én is azt teszem.
2022. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!