Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az élesztőt hideg vízbe...

Az élesztőt hideg vízbe tettem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Próbáltam beletenni az edényt egy olyan edénybe, amiben forró víz van, de nem nagyon akar így sem felfutni. Pizzát csinálok, emiatt lehet nem lesz jó a tészta?
2021. jún. 12. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Légy most türelemmel. Így nem 5, hanem 20 perc alatt fut föl.
2021. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baj csak tovább tart amíg felfut
2021. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most tedd melegebb helyre.Egyèbbként én pizzába nem szoktam futtatni csak belemorzsolom.
2021. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végül amúgy félig-meddig felfutott az élesztő. Már össze is gyúrtam a tésztát, majd 1 óra múlva meglátjuk, hogy mi lett vele.
2021. jún. 12. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Szegény élesztö! Kapott hideget, utána forrot. Az egyikben nem tud szaporodni, a másik elpusztitja. "félig-meddig felfutott" Akkor még birja egy picit a kiképzést, nagy tulélö. Ha tömény kénsavval összekevered biztosan te fogsz gyözni!:-))) ellene.
2021. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy melegvizes edénybe tettem bele. Nem instant vette át a meleget az élesztős víz, hanem szép lassan.
2021. jún. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!