Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet kapni nem minden szarral...

Lehet kapni nem minden szarral lekezelt mákot?

Figyelt kérdés
ami nincs semmivel lekezelve esetleg piacon vagy valahol
2022. aug. 19. 02:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bio boltokban?

persze, ha nem vagy hajlandó elhinni, hogy az vegyszermentes, akkor marad a saját termesztésű mák.

Az EU rendesen megnehezítette a mák termesztését, szigorú szabályokat betartva termeszthető csak mák, ami megdrágította, sőt bizonytalanná tette, hogy érdemes-e mákot termeszteni, nem is foglalkoznak vele sokan.

A máknak nagyon sok kártevője van, a gombák, különböző élősködők, képesek lenullázni a termést, ahhoz társul az EU által bevezetett szabályozás, tény, hogy aki mák termesztésbe vág bele, nagy eséllyel permetezni is fogja azt.

2022. aug. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de úgy ertem ha elvetem kinő annyira nem fontos az egeszseg csak hogy kinő e vagyis a szotyit is megpörkölik és nem fog kinőni
2022. aug. 19. 03:25
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
a mákteázós időknek vége, lépj tovább
2022. aug. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az "étkezési" mákot étkezési célokra árulják, nem vetömagnak. Viszont ártalmas vegyszerekkel garantáltan nem kezelik, mert akkor mérgezö lenne!
2022. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen kihajt. De ilyen aszályos év után én kizárólag az őszi mákot fogom elvetni, amit vetőmag boltban fogok venni.
2022. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bio boltokban, vagy termelőktől vásárolt, nem kezelt (nincs ledarálva) mák jó eséllyel vetőmagnak is alkalmas, csak ugye nem lehet tudni, hogy milyen fajta lesz a mák.

A fémzárolt mák vetőmag ára igencsak borsos, gondolom, azért keresel alternatívát.

Az áruházakban, nagyobb boltokban kapható mák csírázó képessége ugyanolyan bizonytalan, mint bármely más magvaké (pl bab), vagy gumóké (pl batáta), mert ott sokszor tartósítószerként használnak csírázásgátló vegyszereket - vagy használták, vagy nem , bizonytalan a csíraképesség

2022. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valójában egyszer kell megvenni a jó minőségű, meghatározott fajtájú mákot, utána már csak mindig el kell raknod vetőmagnak. Így van nekem 7 éve minden évben fehér mák. Első évben vettem elég drágán a vetőmagot, utána már csak leszüretelt mákot vetettem el.
2022. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!