Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezt a kenyérsütőgép receptet,...

Ezt a kenyérsütőgép receptet, nem értem. Ebbe csak víz és só kell?

Figyelt kérdés
Burgonyás sütőliszt keveréket vettem,és az van ráírva,hogy 50dkg liszt,350ml víz.Ennyi.Nem kell hozzá élesztő?Se só,se olajat nem ír.Nem régóta van meg a gép,és csak félbarna kenyeret sütöttem vele,de ahoz kell víz,olaj,liszt,só,cukor,(a tejport kihagyom mert laktózérzékeny vagyok)és élesztő.Én még olyat nem hallodtam,hogy csak liszt és víz kell.
2010. szept. 23. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, konkrétan a te sütőkeveréked milyen de általában bele van keverve (gyárilag) minden adalékanyag (pl. szárított élesztő, tejpor, burgonyapehelypor...); nézd meg a zacskón, elvileg rá kell hogy legyen írva.
2010. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a lisztben van élesztő és só is! Én soha nem veszek ilyen "előregáyrott" lisztet. Az olaj nem feltétlenül fontos. Igaz,hogy én csak fehérkenyeret sütök,úgy,hogy a lisztből az előírtnál 10 dk-val kevesebbet veszek,helyette két kanál krumpliport teszek. vagy egy darab hajában főtt krumplit összetörve.
2010. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül is megcsináltam olajjal,élesztővel.Ugyan olyan lett mint a félbarnakenyér,most lett kész,kinézetre jól néz ki,levágtam egy szeletet is,hogy megnézzem a belsejét is.Minden oké.Hát majd reggel megkostolom:-)
2010. szept. 23. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Kaptam már én is ilyen lisztet,nem tettem hozzá semmit,csak ahogy a csomagolásán is írta,vizet azt hiszem.Nekem egyáltalán nem sikerült,azóta sem próbálkoztam vele.


Egy kis off:

Megírnád légyszíves hogyan csinálod a félbarna kenyeret?

Szívesen kipróbálnám!

Előre is köszi!

2010. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor még jó,hogy nem úgy csináltam ahogy rá van írva:-).Félbarna kenyér: 240ml víz,30ml olaj,43dkg félbarnaliszt,(ezután tejpor,de laktózérzékenységem miatt ezt ki kell hagynom,ezért nem tudom mennyi kell bele),t.kanál só,k.kanál cukor,6g instant élesztő.A program nálam 3óra.
2010. szept. 25. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm!

A tejport majd ki kísérletezem :-)

Ma lángost sütök de holnap meg is próbálkozom vele.

2010. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lángost,a kenyérsütőben???
2010. szept. 25. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!