Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Időszakos gyomorsav-problémáho...

Időszakos gyomorsav-problémához mit érdemes fogyasztani (étel és ital terén is), ami nem viszi fel a gyomorsavat?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem komoly a baj (orvossal nyilván konzultálni fogok még erről), csak stresszesebb időszakban jött most elő ez a probléma.

Mik azok az ételek, amik segíthetnek, amiktől nem kell "félnem", hogy problémát fog okozni?

Zabkása, kevésbé savas gyümölcs/zöldség (pl. dinnye, sárgarépa, brokkoli, málna), teák, rizs/bulgur/krumpli... jó lehet?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget



2022. aug. 15. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Bármit ehetsz, ha étkezés előtt beveszel egy Dipankrint, étkezés után meg nagyjából félóra múlva Salvus vizet iszogatsz. (Nem hígítva, hanem töményen, kb 5-6 kortyot)
2022. aug. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Gyanítom - saját tapasztalatból - hogy az epéddel lehet gond, az reagál így a stresszre. Arra meg teljesen jó, amit írtam, de tényleg menj el orvoshoz!

Kérj UH vizsgálatot!

2022. aug. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Google: reflux diéta

Keruld a paradicsomot hagymákat

Amit szabad azok zoldsegek, sovany husok, sovany tejtermekek.

Gyumolcsot mertekkel es sosem magaban

2022. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én étkezések között háztartási kekszet szoktam rágcsálni, az sokat segít nekem.

Hagyományos módszer, és nem mindenkinél működik, de este egy korty pálinka is segít, ha már érzed, hogy sok a sav.

2022. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Salvus az én barátom.
2022. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!