Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Régóta refluxos vagyok,...

Régóta refluxos vagyok, rengeteg a savam. 10 éve gyogyszert szedek és most arra jöttem rá, hogy ha nem eszek disznóhúst lényegesen kevesebb a savam.Gyogyszert sem kell szednem. A disznóhús miatt lenne ilyen sok gyomorsavam? Valakinek vantapasztalata?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A húsfélék fehérjéi hatására kezd termelődni a gyomorsav. Régóta ismert tény.
2020. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

1.

Nem kizárólagosan. A só, a savas gyümölcsök (citrom, stb), alkoholos italok, koffein tartalmú italok stb. mind mind rosszabbítják a refluxot.

Egyébként meg gyomorsav mindenhez termelődik, amit elfogyasztasz.

2020. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Igen,lehet.

Ha van lelki erőd próbáld ki az egynemű táplálkozást.

Pl.: egy étkezésre csak zöldség, másikra csak hús vagy akármi.

A lényeg,hogy ne keverd az ételeket.

Tartsd be az emésztési időket.

Pl disznó hús 5 óra.

Fött zöldség 1 óra stb.

2020. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, nekem a cukros dolgoktól (csoki, süti, édességek) lesz sok a savam, pedig senki nem hiszi el, még az orvos is hülyének nézett . Gyógyszert sem szedek mióta nem eszek édességet, ennyit erről.

Szerintem ez mindenkinél egyéni

2020. okt. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Csak azt nem értem hogy mi van a disznohusban, ami a csirkehusban nincs!!?? A csirkeből hányásig ehetem magam és semmi problémám nincs ha elotte pár napig nem ettem disznot. De ha huzamosabb ideig eszek disznot akkor utána, vagy közben barmit eszek (pl csirket is) lesz annyi savam eves utan hogy majd meg őrulok. Nekem már 10 éve nyelőcső fekélyem volt. Vérzett, annyira kimarta a sav.
2020. okt. 5. 05:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kávé ilyen, ha tej nélkül iszom, rosszul leszek.
2020. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is refluxos vagyok de a disznóhús nekem nem csinál savat, csak megfekszi a gyomromat, a csirkehús meg nem Én arra tippelek, hogy nehezebb megemészteni, mert zsírosabb, de nem vagyok hozzáértő, csak egy tipp Amit nem eszek 10 éve, azok a száraz hüvelyesek, ezektől lesz nagyon sok savam, meg kávé, paradicsomlé stb is kihozza néha
2020. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!