Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket főzzek ebédre ha sok a...

Miket főzzek ebédre ha sok a gyomorsavam és diétáznom kell 2 hónapig?

Figyelt kérdés
Nem akarok mindennap natúr csirkemellet rizzsel meg párolt zöldséggel enni. Túl zsirosat, fűszereset nem ehetek. Az a baj, hogy ugye a férjem meg pont azokat szereti.

#Gyomorsav, diéta,
2020. szept. 18. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ehetsz főzelékeket is, krumplit, tésztás ételeket. A tejtermékek csökkentik a savtermelést, azt is érdemes beiktatni. A zsíros, fűszeres, füstölt, paradicsomos ételeket valóban kerülni kell. Beszéld meg a férjeddel, hogy legyen rád egy kicsit tekintettel. Lehet kicsit különbözőt is főzni azonos alapanyagokból, ha épp úgy jön ki a lépés. Esetleg a férjed utólag fűszerezheti a saját adagját.
2020. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most ez egy kicsit off lesz, de jóindulatból és tapasztalatból mondom:

Azt tudod, hogy a reflux nem önálló betegség, hanem valaminek a tünete és azt kellene gyógyítani?

Édesapámnak minden gyógyszernél többet segített a Salvusvíz nem hígítva, hanem töményen. A vérző fekélyeit begyógyította és nagyon jó az epeutak, hasnyálmirigy, máj gyulladásos megbetegedésinek kezelésére.


És emellett amit ne egyél-igyál:

Kerüld a fűszeres, zsíros ételeket, az édességet, a szénsavas italokat, az alkoholt és a kávét.

A legjobb, ha teljesen elhagyod a kávét, mivel fokozza a gyomorsavképződést. Ha alacsony a vérnyomásod, rossz a keringésed, vagy nagyon fáradékony vagy, és nem szívesen mellőznéd kedvenc italod, akkor igyál instant kávét sok tejjel, mert az kevésbé terheli meg a gyomrot és a szívet is.

Egyél többször keveset, soha ne hagyd ki a reggelit!

Az ételek és italok hőmérsékletében is tartózkodj a szélsőségektől, ezek ugyanis irritálják a gyomrot. Várd meg, míg kihűl a teád és az ételeket se fogyaszd el rögtön, ahogy elkészülnek. A hűtőből pedig érdemes előre kivenni az élelmiszert, hogy kicsit megmelegedjen. Fontos a teljes kiőrlésű pékáruk és kekszek, a pászka, a barnarizs, a köles, a hajdina és a krumpli rendszeres fogyasztása, mert ezek kiváló savlekötők. Érdemes zabpehelyből zabkását készíteni, állagának köszönhetően ugyanis bevonja a gyomor nyálkahártyáját, ezáltal védve azt.

Savtúltengés esetén egyáltalán nem mindegy, hogy milyen gyümölcsöt eszünk. Egyáltalán nem ajánlottak a citrusfélék (a citrom, a grapefruit, a narancs) és a meggy, epeproblémák esetén kerülendő a görögdinnye is. Jó hatású viszont az alma, a banán, a körte, az áfonya és a barack fogyasztása.

2020. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

2-es vagyok és még hozzátenném:

Ehetsz te a férjednek készített pörköltből is, ha csak a húsokat mered ki magadnak, a zaftját ami zsírosabb, azt nem fogyasztod.

Megterhelőek a "K" betűs kaják, káposzta, karfiol, karalábé és a hüvelyesek, bab, borsó, lencse. Én most a gombát is kerülném, az egyik legnehezebben emészthető étel.

A többi, ahogy az 1-es is írta, levesek, főzelékek, tészták, nem zsíros húsok, mind-mind ehetőek.

2020. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Közepes mennyiségű sav van a gyomromban és nyombél gyulladásom van, tegnap voltam tükrözésen. Refluxom nincs. Savlekötőt kaptam meg diétázni kell ennyit mondott az orvos
2020. szept. 18. 15:31
 5/11 A kérdező kommentje:
Salvus vizet próbáltam már, nekem az kevés volt sajnos
2020. szept. 18. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

#4

Helicobacter szűrést csináltak?

2020. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, 1 hét múlva kell telefonálni az eredményért és ha pozitív akkor arra még kapok antibiotikumot
2020. szept. 18. 15:37
 8/11 A kérdező kommentje:
Már 2 hónapja fájt a gyomorszájam, nagyon féltem, hogy fekély. De azt mondta az orvos ez nem vészes még, csak tartsam be amit mondott
2020. szept. 18. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást kívánok!

...és próbálj meg minél kevesebbet idegeskedni! (bár ezt könnyű mondani.)

2020. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, elég stresszes vagyok sajnos de igyekszem.
2020. szept. 18. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!