Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek, szerintem már...

Mit tegyek, szerintem már tényleg abba kellene hagynia?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 hónapja írtam erről kérdést, de a helyzet azóta csak rosszabbodott.

Íme a régi kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

Hiába mondtam meg neki, csak megsértődött és folytatta, próbálkoztam, de nem történt semmi változás, csak rosszabb lett, azóta 17kg-ot híztam, már 135kg vagyok.

Szerintetek innen van visszaút, tanácsok?



2022. júl. 3. 15:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
10, egyre több gyerek tanulja meg, hogy mindenre a kaja a megoldás, ezt hozza magával, hogy minden nyikkanásra mellet dugnak a szájukba. Ha fáznak, ha fáj valami, ha álmos, cici.
2022. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Ki ez a valaki aki főz rad? Anyukad , testvéred, barátnő , rokon?
2022. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12. Az anyukája, és ha ez tényleg igaz akkor nekem egyre erősebb a gyanúm hogy nemcsak a kérdező szorul segítségre.
2022. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos csak te tudod megoldani. Mit csinál, mikor megsértődik? Vagy úgy tervezed, hogy halálba eszed magad csak azért, hogy édesanyád picike lelkének egy apró kellemetlenséget se kelljen elszenvednie? Borzasztóan egyszerű a megoldás egyébként, nem eszed meg. Ha ehhez tartod magad, egy hónap után már valamennyire fel fogja fogni, hogy nincs értelme kiszedni neked a kaját és békén fog hagyni többnyire. Ha kell, menj pszichológushoz, ahol megtanulod hogyan kell nemet mondani. De ennek a legnehezebb része, hogy ezt neked kell megtenned és anyukád nem lesz benne partner. Keserves és depressziós éveknek ágyazol most meg, ha nem változtatsz, minden rosszabb lesz később. Én nem változtattam időben, hát meg is szívtam nagyon. Te még időben vagy, mire felnőtt leszel, el is tudnád felejteni ezt az egész részletet az életedből. De ahhoz csinálni kell.
2022. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

16 éves kvázi gyerek vagy még!!! Anyád ezzel kompenzál valamit.


A másik kérdésben írtad: "egyszer élünk, hát együk meg a harmadik pizzát is" Tudod, ha így folytatod, hogy havonta 12-13 kilót hízol, az rövid úton halálhoz vezet.


A válaszolók hiába írják, hogy álljon a sarkára, könyörgöm, szinte még gyerek, otthon lakik, a szülei gondoskodnak róla.

De legalább már felismerte, hogy nagyon nagy bajban van.


Kérdező! Szüleid is el vannak hízva? Testvéred van?


Amit tanácsolni tudok:

nézegess TikTok-on, Instán veled korú srácok fogyási sztorijait. Meglátod, rengeteg rokon lélekre lesz, hátha erőt merítesz, és motivált leszel a történetük által.


Aztán mindenképp menj el a háziorvosodhoz, egyedül is elmehetsz ennyi idősen. Kérj egy alap vizsgálatot: vérnyomás, vérkép (különösen vércukor), egyebek. Ő tuti fog találni valamit sajnos, hátha azzal már valamit elindítasz anyád fejében. Ha benne nem, akkor te kapsz elég bátorságot ahhoz, hogy nemet mondj.

Hajrá!!!! Kitartás!

2022. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
Amíg a kifogásokat keresed, semmi nem fog változni. 16 évesen is egészen nyugodtan megmomdhatod, hogy "ennyit eszem, és nem többet" ha a kalóriakeretedbe belefér, a pizza is mehet, de el~g egy szelet, nem kell egy egészet megenni. Ennyi a titok. Értelmes ember módjára elmondod neki, hogy szeretnél egészségesebb lenni, és támogasson ebben, mert nem alarsz 25 évesen szívrohamban meghalni.
2022. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!