Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen vaníliaaroma eredményez...

Milyen vaníliaaroma eredményez hasonló vaníliaízt, mint a vaníliáscukor?

Figyelt kérdés

A Dr. Oetker aromája alkoholos, és teljesen más az íze, a vaníliáscukor viszont ízesítőnek nagyon gazdaságtalan. Találtam propilén-glikol–alapú aromát, de túl nagy a kiszerelése egy kipróbáláshoz.


Tejeskávét, kakaót ízesítenék vele.



#aroma #vanília #vaníliaaroma
2022. máj. 21. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél vaniliarudat. Vágd ketté és keverd porcukorba. Tedd zárható edénybe, kiváló és sok vaniliáscukrod lesz.
2022. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél nagy kiszerelésű vaníliás cukrot és máris nem lesz gazdaságtalan.

Egyébként az Otker van.aroma krémekbe szerintem a legjobb, nem tudom lehet, hogy kávéban másképp hat, abba nagyon kevés kell belőle az biztos (mint ahogy krémekbe is csínyján kell vele bánni különben valóban érdekes íze lesz).

2022. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Aldiban pár hete lehetett kapni rendes vanílipasztát, amiben nem aroma van, lehet, hogy még mindig lehet találni belőle, szerintem jobb az állaga is.

[link]

2022. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek érdekes megoldások. Hadd pontosítsam: próbálnám kerülni a cukrot, legalábbis nem a tejeskávéban szeretnék bevinni 15-20 grammot (ezért édesítőszert használok). Csak az íz kell. Ezért keresem az aromát. Kvázi azt keresem, amelyikkel a vaníliáscukrot édesítik. :D


Hm, mondjuk egy vaníliarudat beledobhatok az édesítőszerbe...


(Mindenki válaszát hasznosnak jelöltem, mert banzai.)

2022. máj. 22. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha a cukrot kerülöd, akkor lehet kapni több helyen vaníliás eritritet, ebben aroma van.

[link]

2022. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha poralakú az édesítőszer, akkor a vaniliarúd működhet.
2022. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok szerintem a vanília rúd kiadná folyékony édesítőben is az ízét. Különben ha vanília aromát használsz, akkor eleve kevesebb cukrot is fogsz (ha mégis tennél bele), mert olvastam, hogy az agyad édesebbnek érzékeli vaniliával.:)
2022. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!