Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütemény tésztajában hogyan...

Sütemény tésztajában hogyan lehet kicserélni a lisztet őrölt mogyoróra, vagy mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Akár egy az egyben, semmi liszt, helyette ugyanaz a mennyiségű mogyoró? Vagy fele lisztet elveszem és ugyanannyi mennyiségű mogyoróval kipótolom? Nem tudom, hogy reagál a mogyoró a sütésre, pótolja-e a lisztet, vagy mindenképp nagyobb mennyiségű liszt maradjon és csak egy kevés mogyoró? Sütőpor mennyisége változatlan maradjon?
2022. ápr. 15. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Fele liszt fele mogyoró működhet.Sütőpor mennyisége marad mint az eredeti receptben.Darált mandulával szokták még csinálni és jó szokott lenni.
2022. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az 1/3 mogyoró 2/3 liszt arány vált be. Sütőpor annyi, amennyit az eredeti recept írt.
2022. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, milyen típusú süteménytésztáról van szó. Ez nélkül nehéz bármit is mondani...
2022. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen ne cseréld le!


És igen, ahogy a 3-as is írja, a konkrét receptet kéne látni....

2022. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

nagyon függ a recepttől, de én max 20 százalékot mondanék

a liszt szénhidrát, ami megköt bizonyos mennyiség nedvességet

a mogyoró lényeégben zsíadék, alig köt meg nevdességet és zsírosítja a tésztát. tehát emelleé valószínűleg vajból/más zsíradékból is kevesebb kell


tehát semmiképp se cseréld 1:1 arányban, de inkább 1:2-ben sem, mert folyhat, lehet túl zsíros vagy egyszerűen olyan is lehet, hogy annyira elrontódik az állaga, hogy örökre olyan lesz minth nyers lenne

2022. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na meg az se mindegy, hogy glutén kell e a tésztába. Egy omlós tesztanal lehet cserélni, de ha szép kenyeret vagy hasonlót szeretnél akkor max minimális részt cserélhetsz. Ha már így húsvét van, pl babkanal én 10%-ot cserélnék és szoktam is néha mandulara.
2022. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!