Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi a sújuk?

Mennyi a sújuk?

Figyelt kérdés

5 csokor medvehagyma =?kg

5 db vöröshagyma=?kg

5 nagyobb krumpli=?kg

5 tk ételízesítő=?kg

10-15 ek tejföl=?kg

10 ek olívaolaj=?kg


2022. márc. 24. 22:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

5-ös: nálunk több méretü evökanál van, 12 és 18 ml közötti mérettel. (A 4-es vagyok)

Amit írtál, az valószínüleg a mostani szabvány, vagy a hivatalos evökanál-mérce adata.

2022. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11: leírtam a #6-ban a kiegészítést.
2022. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

ELVILEG teljesen igazad van, a gond az, amikor a nagymama receptje van így megadva, mert ö garantáltan nem a méröeszközt használja evökanálként, hanem amit a fiókban talál.

Egyébként érdekes lenne egyszer utána kérdezni, a magyar háztartásokban hány helyen van ilyen kanál meg csésze méröeszköz és hányan használják azt, ami éppen akkor kéznél van.

Olvastam már olyan receptet, hogy egy "nagy macis bögre" lisztet kell tenni valamibe, szóval elég sok zavar van ezen a téren.

2022. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam van, mérleg is.

A nagyi receptjében még az is hibádzik, hogy ő valószínűleg normális alapanyaghoz jutott hozzá, nem olyan ízetlen, tápanyagtartalom-mentes szeméthez amit ma árulnak. Egyébként meg el kell készíteni mérőeszközzel és leírni miből mennyi kellett. De a nagyi evőkanalával kimértet a mérőkanállal kell leellenőrizni.

Ez a része teljesen sima ügy. A nehezebb az alapanyag...

2022. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!