Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Száraz élesztő miatt nem kel...

Száraz élesztő miatt nem kel meg a tésztám?

Figyelt kérdés

Most hasznaltam.masodjara száraz élesztőt,először nem volt vele gond,most viszont nem akar megkelni a tészta

Úgy csináltam ahogyan a hátuljára volt írva

Nem futtattam fel,és épphogy csak langyos volt a tejyamit a tésztába öntöttem

Ez lehet a baj?

Meg tudom még valahogy menteni ? :/



2022. márc. 10. 12:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

10: de minek harcolsz ilyen elszántan a cukor ellen...??? Ha neked eü okok miatt tartózkodni kell tőle, akkor tedd úgy!


De nehogy már egy lekváros bukta, vagy aranygaluska, stb. tésztájába ne tegyen az ember cukrot... MErt holmi divathullámos halljakendek most azt hirdetik hogy a cukor méreg... Ugyanmár!

2022. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én gyakran sütök száraz élesztővel, de mindig felfuttatom. 1-2x előfordult, hogy nem futott fel, ekkor új csomaggal próbálkoztam, és az már felfutott. Legközelebb te is futtasd fel, és akkor maximum a tej megy veszendőbe, nem a tészta.
2022. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Elöször is nem volt szó arról, MIT akart a kérdezö sütni, ha kenyér, zsömle, akkor fölösleges bele a cukor, ha meg édesség, akkor nem az élesztö miatt kell bele, hanem az íze miatt.

Másrészt nem tudomm hol olvastad, hogy szeritnem a cukor méreg - ilyet ugyanis nem írtam, és nem is gondoltam -, csak azt a tévhitet akartam eloszlatni, hogy az élesztö csak akkor keleszt, ha megcukrozza valaki!

2022. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,végül megkelt a teszta,csak lassabban😅

Legközelebb felfuttatom

Édességet sütöttem egyébként.

Felesleges vitát szítani🙈

2022. márc. 12. 14:12
 15/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jó volt az eredeti élesztőd, de milyen hőmérsékleten volt a kelesztés, a liszt? Nem sóztad meg véletlenül?
2022. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!