Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van itt aki egyáltalán...

Más is van itt aki egyáltalán nem tud főzni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Aki nem tud, az szerintem nem is akar megtanulni.
2022. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Biztos van. Jellemzően a kamaszok és továbbtanulók.

Onnantól felfelé általában próbálkoznak, ha nem milliós fizetéssel rendelkeznek.

2022. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
aki olvasni tud, az főzni is megtanul. :)
2022. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én 2 évvel ezelőtt egyáltalán nem tudtam főzni de el kellett költöznöm otthonról munka miatt és megtanultam főzni
2022. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem mondom, hogy nem tudok fozni, de en rettenetesen bena vagyok a konyhaban. Igen, no vagyok, reg nem vagyok mar kamasz, es megis.

Azert van mar par kaja, amit kinkeservesen megtanultam ehetore megcsinalni az evek alatt (tenyleg evek kellettek hozza :() ezeket en fozom, a tobbit a ferjem vagy rendelunk.

Es hiaba a recept, a videok...ha valami ujat probalok ki, soha nem lesz pont olyan.

De igy volt ez mar kamaszkent is, amikor anyam probalt fozni tanitani. Nalam valami nagyon elcsuszott ezzel kapcsolatban :D

2022. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
5# Ez erőltetetten hangzik. Írjál kérlek példát, pl. egy pörköltet, rántott húst hogyan tudsz évekig is ehetetlenre főzni? Nekem ez a nem akarásnak nyögés a vége történet ahol ezzel akarsz különlegesnek hatni, hogy te nem tudsz főzni. Évek alatt pár dolog -talán amit már nem lehet kimagyarázni.
2022. márc. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Kulonlegesnek akarok tunni, mert rettenetesen fozok? Mi van?

Mi ebben a kulonleges? El is titkolom, ahol csak tudom, mert szerintem kinos, hogy ennyi ev utan is ennyire bena vagyok.

Sokszor az a legnagyobb baj, hogy elfuszerezem az etelt vagy nem sul meg rendesen a hus, ragos lesz, tulfozok/sutok valamit es szetesik.


Ilyenekre kell gondolni, aprosagnak tunik, de pont elegge ehetetlen lesz tole a kaja.

2022. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Személy szerint nem tudom elhinni, hogy valaki nem képes keresni egy receptet, ami tetszik neki, és betűről betűre követni az utasításokat. Olyan nincs, hogy valaki nem tud főzni. Maximum jól tud főzni, improvizálva, vagy kevésbé jól tud főzni, receptet pontosan követbe.
2022. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

7# írod anyád is tanított főzni. Pörkölt, lássuk, hol rontod el. hagyma apróra összevág, zsiradékon aranybarna. 1 kiló hús kockázva, pár paprika, paradicsom, kiskanállal adagolt fűszerek, víz, kicsi láng és 20 percenként ránézel, átkavarod. Kiveszel egy húst, még rágós, főzöd tovább. 20 perc után megint hústeszt. Amikor omlik akkor kész. Ha elsőre ízetlen, akkor tudod, hogy 1 helyett 3 kanál kell mindenből. Ha valami előrevág, akkor 3. alkalommal abból 3 helyett 1 kanál. Nomost te vagy lefekszel és rá se nézel, vagy szellemi kapacitással van gond, hogy évek után sem emlékszel, hogy miből mennyit raktál bele az előző alkalmakkor. De ez utóbbin lehet segíteni, papír és toll szükséges hozzá. A főzés közbeni fetrengésen viszont nem biztos, hogy lehet segíteni :( Az meg, hogy megállapítod jó-e már a hús, nos, ha egy rendelt ételnél megállapítod, hogy jó puha a hús, akkor a sajátodnál is tudod, mikor jó. Ízeknél ugyanez. Nem akarásnak nyögés a vége. Amivel nincs semmi baj, csak ne úgy add elő, hogy nem tudsz, mert egyáltalán nem jópofa, hanem, hogy nem akarsz.

Egy részről teljesen elfogadható, ha valaki nem szereti a főzést, de más részről valahol megvetendő, hogy az élelmezéséről valaki nem tud gondoskodni, az önellátás alapja. Én lustaságból időközönként rászokok a rendelésre, de amikor pár hétig magamnak főzök sokkal jobb a közérzetem.

2022. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Fozes kozbeni fetrenges? Erdekes otlet. Te biztos igy csinalod, de en sajnos nem :( Lehet ez a titka?



Remelem most nyugodtak vagytok, hogy megmondtatok a tutit es megint lehetett valakit nevtelenul baszogatni. Vegyetek a valaszom targytalannak. Igen, nem letezik olyan, hogy valaki nem tud fozni es bena a konyhaban, igy van :)



Remelem igy megfelel nektek.

Dobalozhattok itt a porkolttel meg a rantotthussal, de nem csak ez letezik a vilagon. Lehet, hogy nehez elkepzelni, hogy az ember nem csak ezeket a szarokat eszi es mast is kiprobal(na).


Es ezek mondjuk pont mennek, szoval le lehet szallni a temarol.

2022. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!