Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudnék készíteni nekik?

Goldrosel kérdése:

Mit tudnék készíteni nekik?

Figyelt kérdés

A barátaimnak vittem tortát még hetekkel ezelőtt, ízlett nekik, de utólag derült ki, hogy az egyiküknek erősen kerülnie kellene körülbelül mindent, amit beleraktam a tortába. Elvileg nem lett tőle nagy baja, de egyáltalán nem szeretném a jövőben ezt figyelmen kívül hagyni.


Azt írta, hogy: a legfontosabb az hogy kerüljem az ízfokozókat és a sok édességet. Csokinak is van limitje, abból sem ehetek sokat. Semmi olyat amit nehéz emészteni, ugyanis az emésztőrendszerem nem jó a sok méreg miatt ami a kaják miatt a szervezetembe került

Gumicukrot sem kellene ennem, és csak háztartási meg jóreggelt kekszet ehetek.


Emellett a többi barátom miatt hanyagolnom kellene a sima tejet (csak laktózmentes), és a mogyorót és a dióféléket nagyon el kell kerülni, mert mogyoróallergiás az egyikük.



Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármilyen ehető étel, sós süti esetleg, amit tudnék nekik sütni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 23. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

Előző vagyok: és jelzem, nagyon rendes barát vagy, az ilyen odafigyelés kincset ér.

Senki sem választja az allergiáját.


A fiam évekig random hasmenéssel, hasgorcsokkel élt, mire találtunk egy orvost, aki komolyan vette.

Kivizsgálták. Érzékeny hat dologra, azt most nem eszi, azóta semmi baja. És hálás, hogy végre kiderült.

Üzenem azoknak, akik szerint ez divat, hogy ők meg azért legyenek hálásak, hogy nincs problémájuk. Ne. Kínlódnak az órán, a buszon, a kiránduláson, sehol, mert mindent meg tudnak emészteni.

2022. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Paleo és vegán torták közt keresgélj. Steiner Kristófnak pazar vegán süti receptjei vannak.


Ami nekem eszembe jutott, és csináltam már, az a glutén- és tejmentes kókuszhabtorta. Mesésen fest, könnyű, nagyon finom torta.


[link]


Nyilván ha a mandulára érzékeny az illető, bármilyen maggal helyettesíthető.

A felverhető kókusztejszínt én az Aldiban szoktam venni, konzervben kapható.


Vagy ezt is csináltam már, igazi villantós desszert, szintén tejmentesen.


[link]

2022. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!