Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudnék készíteni nekik?

Goldrosel kérdése:

Mit tudnék készíteni nekik?

Figyelt kérdés

A barátaimnak vittem tortát még hetekkel ezelőtt, ízlett nekik, de utólag derült ki, hogy az egyiküknek erősen kerülnie kellene körülbelül mindent, amit beleraktam a tortába. Elvileg nem lett tőle nagy baja, de egyáltalán nem szeretném a jövőben ezt figyelmen kívül hagyni.


Azt írta, hogy: a legfontosabb az hogy kerüljem az ízfokozókat és a sok édességet. Csokinak is van limitje, abból sem ehetek sokat. Semmi olyat amit nehéz emészteni, ugyanis az emésztőrendszerem nem jó a sok méreg miatt ami a kaják miatt a szervezetembe került

Gumicukrot sem kellene ennem, és csak háztartási meg jóreggelt kekszet ehetek.


Emellett a többi barátom miatt hanyagolnom kellene a sima tejet (csak laktózmentes), és a mogyorót és a dióféléket nagyon el kell kerülni, mert mogyoróallergiás az egyikük.



Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármilyen ehető étel, sós süti esetleg, amit tudnék nekik sütni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 23. 20:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
Sajtos pogácsa, sósrúd :)
2022. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez valami öndiagnózisos kepzelt beteg?


Nincs olyan hogy sok méreg az elelmiszerekben....

2022. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Szivatnakanyám.stop.bevettem.stop.legközelebbokosabbleszek.stop.

Ne hagyd magad palira venni!!!kérlek

2022. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha valakinek intoleranciája vagy allergiája van, annak lehet külön sütni. De ilyen öszsetákolt divathülyeségekre sose sütnék külön.


Amúgy meg olyan hosszú és értelmetlen a leírásod hkgy egyszer elolvasva nem esett le, mit szabad és mit nem. Ha felsorolod hogy pl

- cukor nem, édesítő oké

- tej vagy tejfehérje nem

Stb srb

Akkor a végen még meg is ertjuk es segitunk

2022. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Hanyagold a laktózt meg a diót/mogyorót. Az említett barát meg ne egyen édességet, úgyhogy neki olyan mindegy, mint raksz bele, nem ehet belőle. (Vigyél neki egy rágót.)
2022. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az említett barát nem öndiagnosztizálta magát, jártak orvosnál és elég szigorú diétát kapott. Egyszerűen fiatal, és inkább az anyukája tartja észben a pontos szakszavakat és miegymást, amit a rendelőben kaptak, az édesanyja főz neki, azt szokta enni és kész. Nem értem, hogy miért több a kérdést bíráló válasz, mint aki tényleg megpróbált rá válaszolni. Sajnálom, ha nem fogalmaztam érthetően a kérdésben, bár nem tudom mitől lett volna minőségibb az egész, ha pontokba szedem azon kívül, hogy tagoltabb lenne. Kérem a következő válaszadókat, hogy vegyék ezt a komenntet figyelembe, és úgy írjanak!
2022. febr. 24. 06:13
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem sütnék nekik többet.
2022. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Én azt nem értem, hogyha senkinek nem lett baja a múltkori tortától, akkor mi ez a kifogáshalmaz benyújtása az igények mellé?

Sütögetne neki(k) a fene, süssenek maguknak, vagy menjenek "mentes cukrászdába" enni, van ilyen!

2022. febr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Születik még egyáltalán olyan gyerek, aki egészséges fizikailag és mentálisan is?
2022. febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Olyan kevert süteményt érdemes készíteni nekik, amiben az édes ízt datolyaval, almával éred el. A vanília és a fahéj is hozzájárul az édes íz érzékeléséhez.

Vannak bögrés sütemények a neten, amelyeket használhatsz. A tejtermékek helyett használhatsz zabtejet, kókusz olajat, nagyon finom velük a sütemény. Vagy kacsazsírt.

Ha van házi szilvalekvárod, az elvileg cukormentes. Készíthető vele linzer, a vaj helyett margarinnal vagy zsírral.

2022. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!