Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen különlegesebb ételt...

Milyen különlegesebb ételt főzhetnék, aki kihívást jelenthet?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta főzök, tipikusan az vagyok, akinek a vérében van és érzésre főzök.

Nemrégen elköltöztem, 2 naponta főzök magamra. De már unok mindent elkészíteni, túl egyszerűek. Hétvégente azt szeretem, ha valamivel sokat kell pepecselni (pl lasagnet hagyományos módon készítem, egész délelőttös program), de nem találok ilyen recepteket.

Nektek ilyen pepecselős ételből melyik a kedvencetek? Szükségem van a kihívásra segítsetek 🙂


2022. febr. 13. 18:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

egy lasagne sokkal egyszerűbb mint egy hortobágyi húsos palacsinta, ugyanúgy kétféle szósz, de még palacsintát is kell sütni

mi a nagyon egyszerű egy konfitált fokhagymában? nem értem

egy rendes halászlé úgy készül, hogy sokféla halat 4-5 óráig összefőzöl, lepasszíozol, átszűröd és a levébe belefőzöd a szép haldarabokat. tényleg rohadt egyszerű, janem

mit nevezel bonyolultnak? hosszú idő? sokféle lépés? sok előkészület? nem világos

csinálj 100 napos tojást, norvég lúgos ahalt - ja bocs, neked az is egyszerű lesz

2022. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%

Van egy youtuber, aki napokon át készít egy-egy fogást: [link]


Van ez a sorozat is, de eddig nem néztem bele - kicsit szaggatott az egész: [link]


A Street Kitchen-ről a fajitas nagyon finom, és eléggé összetett recept: [link]

2022. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Vadasmarha zsemlegombóccal és/vagy spagettivel

Ludaskása

Ezekből a kiinduló leves is lehet külön fogás.

2022. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

13: erre azt fogja mondani, hogy neki ez ujjgyakorlat, és fél óra alatt készen van...


:-DDDDD

2022. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
15%
:DDDD lehet kell neki ehhez 1 óra is, de várjuk ki
2022. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%
Lehet..:) Megboldogult nagymamámnak ezek egész napos programok voltak, én meg rá sem tudom venni magam, max. szökőévenként, de inkább még akkor sem (pedig imádom mindkettőt!)..:(
2022. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Milánoi ugy hogy a tésztát is te csinálod.

Illetve a helyedben nekiállnék kisérletetzni,azaz másféle husival csinálnám.pl:bálnával.

2022. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én picit meg tudlak érteni. Jómagam és elég régóta sütök főzök, bár én imádom csinálni és inkább örülök neki hogy a legtöbb fogást el tudom készíteni.

Viszont sütöttél már szarvascombot? Én jópárszor de kb 1-2x ha tökéletesen puha és omlós lett az állaga, már amennyire egy vadhús az lehet. Sajnos nem tudom mit rontok el, de ez gyakran kifog rajtam. A legjobban áfonya lekvárral szeretem, próbáld ki te is.

2022. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem világos, hogy az étel technológiája legyen kihívás, vagy maga az egész recept legyen bonyolult, és hosszadalmas.


Csinálhatnál tradicionális, bográcsban forgatott öhönt. A magyaros fogások közül ehhez kell a legnagyobb rutin (szerintem) rengeteg idő, karizom, pedig végtelenül egyszerű étel, mégsem tudják sokan úgy megcsinálni, ahogy azt kell, pirosra sütve minden oldalán.


De ilyen étel a dödölle is, bonyolíthatod színezéssel, mondjuk céklás/spenótos dödölle. Ez is egyszerű, de eltalálni a megfelelő lisztmennyiséget már tudomány, az se jó, ha sok, az se jó ha kevés, recept nincs rá, mert minden burgonya más és más, ráadásul évszaktól is függ a keményítő tartalma, ami befolyásolja a végeredményt.


Különben a tasty oldalán láttam egyszer egy 15 órán keresztül sült burgonya receptjét. Rendkívül guszta volt, ha időmilliomos lennék, tuti megcsinálnám.


Szerezz be különleges húsokat, amikre még jól bevált receptet sem találni, ilyen pl a bivalyhús. Én már kétszer főztem belőle, és külföldi oldalakról szedtem össze az infókat, hogyan is kell jól megsütni a bivalyszegyet például.


Vagy egy lassan sült szamároldalas is kihívás, hiszen nincs rá bevált recept a többségnek.

2022. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Czernina,pacalpörkölt,kakashere pörkölt.
2022. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!