Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány szelet sütemény legyen...

Hány szelet sütemény legyen 54 főre?

Figyelt kérdés

Süti kérdés. Minden süteményt úgy rendelünk. Kb. 50 fős lesz az esküvő. (Ha mindenki eljön akkor 54 fő)Azt gondolom az 54 főnek kb a fele édesszájú.

Az alábbi sütemények lesznek:


Hatlapos

Keksztekercs

Mézes zserbó

Andi szelet

Piramis

Linzer

Sajtos roló

Sajtos pogácsa

5 kísérő torta

55 szeletes menyasszonyi torta.


Segítsetek kérlek, melyikből hány szeletet rendelnétek?

(Délután 17 órakor lesz a polgári, utána a vacsora)



2022. febr. 4. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudtok sütni, hogy úgy rendelitek a süteményt ?

Nem kötekedésből, csak érdekel .

Bár manapság már az nagy dolog, ha egy teát meg tudnak főzni a lyányok :D

2022. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11: voltam én elég vidéki, városi esküvőn is, kis falvakon meg nagyon csórókon kívül mindenhol rendelték a süteményeket. Van elég szerveznivaló az esküvőn meg a lagzin, legalább azt a terhet leveszik a saját vállukról (nemhogy "mekkora feminista hülyep, hogy nem süt egy valag süteményt az esküvőre, vagy rakja az anyja, leendő anyósa nyakába").
2022. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó esküvőn nem volt édes süti, csak sós. Illetve este folyamán az esküvői torta. Én ugyanezt csinálnám. A 2 fogásos kaja után én nem kívánom már a süteményt. Örülök, hogy 3 órával később belém fér egy fél szelet esküvői torta. :) De max. 3 féle sütemény, szerintem elég 2 szelettel számolni/fő, és annyi szeletes torta, ahány fő. Ha elfogy az édes süti, az sem tragédia.
2022. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13-as, nem baj, bizony. Bár vannak helyek, ahol abban is mérik egy lakodalom sikerességét, hogy elláttak-e mindenkit koszttal két napra. (Ha ez a cél, akkor mehet az eredeti terv.)
2022. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14, törekszem a háztartásomban nem pazarolni, ezért fáj olvasni a 10 féle sütit és a csomagolást. Ha tényleg elfogyna a sok süti, én szívesen áldoznék rá pénzt, és időt, de azért, hogy hazavigyék, és aztán a felét kidobják harmadnaposan, nem...

Nekem ez az esküvő tetszett. Bár a családunk egyik fele hagyományosabbnak mondható, én törekedni fogok az édes süti mentes lagzira, vagy maximum teasütemény, esetleg mini ischler, ezt el tudom még képzelni. :)

2022. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15: én nem az a válaszoló vagyok, de sokszor nem lehet előre megmondani, melyik nasi lesz éppen a sláger. Ideális esetben egy esküvő nem olyan, mint egy hajléktalanoknak való ételosztás, ahol mindenki örül, hogy jutott neki bármilyen kaja. Meg nem gondolom amúgy, hogy a csomagolás pazarlás lenne - nálunk pl. az irodába hoznak sütit, ha túl sokat csomagolnak, nem szokott megmaradni :D.
2022. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%

#16, hát, mi kidobtuk, amit csomagoltak... :D Oké, én kisétkű vagyok, törekszem arra, hogy ne egyek össze mindent, ezért is írok ilyeneket. Megértem, ha valakinek fontos, hogy végig kóstoljon 10 féle sütit, de én a családi ebédeknél is sikítani tudnék, mikor a 2 fogás után jön a süti. 😅

Mindenesetre nekünk tényleg nem hiányzott, párom észre sem vette, hogy nem volt édes sütemény. :)

2022. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

11. A családban nem szeretnék senkit terhelni a sütemények sütésével. Úgy érzem, hogy ez a mi döntésünk volt, így nem akarok senkinek plusz munkát. Illetve sok családban pici baba van.

A cukrászda ami választottunk házias, illetve a helyszínre viszik, kiadagolva. :)

2022. febr. 9. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!