Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány szelet sütemény legyen...

Hány szelet sütemény legyen 54 főre?

Figyelt kérdés

Süti kérdés. Minden süteményt úgy rendelünk. Kb. 50 fős lesz az esküvő. (Ha mindenki eljön akkor 54 fő)Azt gondolom az 54 főnek kb a fele édesszájú.

Az alábbi sütemények lesznek:


Hatlapos

Keksztekercs

Mézes zserbó

Andi szelet

Piramis

Linzer

Sajtos roló

Sajtos pogácsa

5 kísérő torta

55 szeletes menyasszonyi torta.


Segítsetek kérlek, melyikből hány szeletet rendelnétek?

(Délután 17 órakor lesz a polgári, utána a vacsora)



2022. febr. 4. 13:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
96%
Szoval mindenki kiehezetten megy el a nagy esemenyre. Gondolom lesz tobbfogasos tap a sutike elott. Mar azzal is jol fog lakni mindenki. Szoval en fejenkent 2 szelettel szamolnek totalra max. Foleg h vannak kisero tortak is. Arra keszulj fel h a kaja fele meg fog maradni, mivel ilyenkor mindenki felulbecsli h ki mennyit zabal, nehogy ne jusson valakinek valami mert az rem ciki.
2022. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Én 10-10 szeletet rendelnék a sütikből, a sósból kicsit többet (az tapasztalat, hogy többet fogy... édes mellé jó váltásnak, ált. kevesebb típusú is van, van, aki nem édesszájú)... hogy ne legyen "veszekedés" a sütikből... úgyis fogtok majd csomagolni. Legfeljebb, ha tudjátok, hogy valamelyiket nagyon szeretik ezek közül a násznép tagjai, abból többet, a többiből kevesebbet. Én a kísérőtortákat hagynám amúgy, de ha ti akarjátok, oké.
2022. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
88%
Na nekünk már csak ezért se lesz ekkora esküvőnk, szar vagyok matekból😅
2022. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Huh.... lesz választék hálaisten.:)

Csak mint ökölszabály: sós sütikből kb 15 dkg / fő szoktak számolni, édes aprósütiből 10 dkg / fő

Tortaszeletből pedig ahány fős az esküvő - mire késő este a tortát felvágjátok, a gyerekek, idősek már lehet nincsenek is ott. Még marad is belőle.

2022. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
92%
Valszeg ami megmarad abbol ki fog jonni meg egy eskuvo meretu morzsaparty is masnap
2022. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ennek max fele választékot le hagynám .mert túl sok lesz így is .
2022. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a 6-os is írja (a többit nem olvastam végig). Maximum 3-4 féle aprósütemény. Nem ismerem az összeset, amit írtál, de 2-3 kg pogácsa, 80 szelet zserbó, melléjük még egy sós, még egy édes bőven elég, és semmi szükség ennyi főnél kísérőtortára, ha 55 szeletes lesz a menyasszonyi torta (szerintem). Két vagy három emeletes torta, azaz 2-3 íz, és kész. Maximum 60-80 szelet bőven elég. Sokan hazaszivároghatnak, mire egyáltalán megérkezik a torta, étvágya pedig kb. senkinek sincs már akkorra.
2022. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

a fejenként 2-3 süti tökéletes. szerintem a 2,5-lel már biztosra tudsz menni

egybként most megmondom hogy az 54 főnek az 55 szeletes menyasszonyi torta fele meg fog maradni és 3 kísérőtorta is

2022. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Akartok csomagolni is ahogy szokás (volt) ?
2022. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, csomagolunk.

Ha marad is sütemény, meg lesz a helye. Mindenki viszi a munkahelyére (tanúk, szülők, és mi is). Persze nem akarjuk, hogy sok megmaradjon, nem az a cél. De igazatok van, az étteremben is megmondták, hogy mindig megmarad a fele...

2022. febr. 5. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!