Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet készíteni rizslisztből?

Mit lehet készíteni rizslisztből?

Figyelt kérdés
Van itthon több, mint 2 kg., de sajnos eddig akármit csináltam belőle, nagyon száraz, meg lényegében ehetetlen lett. Vagy nem használom jól, vagy nem tudom megszokni, nem tudom, de mielőbb szeretném elhasználni. Minden tanácsnak örülök, csak fogyjon el mielőbb, mert így csak a helyet foglalja. (kidobni nyilván nem szeretném, mindkettő bontott csomag, így odaadni sem)
2022. jan. 8. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tigris zsemlét készítettem belőle :)
2022. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Rántást készíteni belőle nagyon jó.
2022. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
linzert, pitét elég jól lehet
2022. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is a linzert akartam javasolni,illetve piskótás süteményekhez is jó.
2022. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Piskóta
2022. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Piskóta, pizza, pogi, galuska, rántás stb, és persze, hogy kissé szárazabb lesz, de a rizsliszt és a legtöbb gm liszt ilyen.
2022. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én sütöttem belőle piskótát, de többször inkább nem. Folytós és nem is morzsálódó, hanem egyenesen hulló volt az állaga.
2022. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:

Rizslapot is tudsz belőle készíteni, ami a tavaszi tekercs "burkolata". Rizsliszt, tápiókaliszt, víz és só kell hozzá. Nagyon finom az igazi tavaszi tekercs, egy vietnámi barátnőm szoktatott rá.

A rizslap kemény és száraz, bele kell mártani pár másodpercre langyos vízbe és utána nyúlós, lágy lesz, bármi beletekerhető. Főtt darálthús, felvágott, sajt, párolt zöldségek, tenger gyümölcse, tészta, bármi, amit szeretsz. Beletekersz bármilyen kész alapanyagot, és már eheted is. Még magában is finom a lágy rizslap.

Nyers alapanyagokat is belecsomagolhatsz, és pár perc alatt kisütöd egy kevés olajban. Így a külseje ropogós lesz. Nézz meg róla egy youtube videót, ha érdekel, nyálcsorgatóak. :)

2022. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!