Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit szoktatok főzni a családna...

Mit szoktatok főzni a családnak? Már nem tudok mit kitalálni.

Figyelt kérdés

2-2,5-3 éve tudok(kezdtem) főzni, amióta a legkisebb gyerekem megszületett.

Amiket tudok:

Levesek:

Húsleves,

Bableves,

Lencseleves,

Franfurti leves


Második:

Tarhonya,

Pörkölt tésztával, vagy nokedlivel, rizzsel

Paníros hús (liszt, tojás, prézli, vagy prézli, tojás, prézli) rizzsel, tésztával, vagy krumplival

Rakott karfiol

Máj rizzsel, tésztával, vagy krumplival

Krumplis tészta

Tejfölös pörkölt

Spagetti


2022. jan. 1. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Bármit. Tudok és szeretek is főzni. Az internet világában nem nagy cucc bármelyik étel elkészítését megtanulni. Ma nálunk husgomboc lesz lapított krumplival és mézeskalács fűszeres párolt lilakaposztaval.

Pont ma készült el a jövő heti menuterv:

Hétfőn paradicsomleves husgomboccal,

Kedden Panchettaba csavart sült hal lencsével és spenóttal, sultkrumplival -Jamie Oliver receptje alapján

Szerdán rakott zöldbab

Csütörtökön csirkemell zöldborsós fehérboros martasban tésztával

Pénteken thai piros curry rizzsel

Szombaton csirkemell cukkinivel és padlizsánt tésztával

Vasárnap Tandori csirkemell

2022. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Rakott krumpli, töltött paprika, fasírt, húst feltekerni sajttal sonkával, őzgerinc formát kibélelni bacon csíkokkal ebbe hus és zöldségek vegyesen nokedli tésztánál kicsit higabb tesztat keversz és megforgatod őket benne, ez a massza megy a formába és a bacon csíkokkal betakarva mehet sütőbe.

Levesek közül zöldség krém leves levesgyönggyel nálunk mindent visz.

Főzelékek. Túró gombóc, túrós tészta baconnel. Sült egész csirke. Lángos, palacsinta.

Stbstb.


Amikor kezdő voltam vettem egy családi recept könyvet is, és abból is sok mindent kipróbáltam. Vagy fb-on főzős csoportokba érdemes még belépned, onnan is sokat lehet tanulni, ötletelni.

2022. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

2-2,5-3 Ez valami kód?

-Húslevest lehet variálni, nem mindegy, milyen húsból, hogy készíted.

-Lehet zöldségeket, karfiol, brokkoli, tök, cukkini, sárgarépa, gomba is rántani.

-Rakottas lehet a karfiolon kívül millió mással, ha átfűszerezed a húst, akár a megfelelő zöldségekkel muszaka is lehet a végeredmény.

Hol vannak a zöldségek, fűszerek? Krumpli, hagyma, tetszőleges idény zöldség, hangulat szerinti fűszerezés, és csirkecomb nagyon változatos lehet.

2022. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Ez attól is függ hogy milyen a család ízlése, mert hiába ajánlunk valamit, ha közben kiderül hogy nem rajongtok a kínai konyháért.
2022. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Persze ez csak egy példa volt, de más nemzet konyháját is írhattam volna.
2022. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
De hogy valami konkrét ajánlatot is írjak, Hortobágy húsos palacsinta, vagy lasagne.
2022. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Én ezeket az oldalakat szoktam megnézni:

[link]


Bejelölsz egy tetszés szerinti várost, amit lehet és végignézed, miket lehet rendelni.

Rengeteg jó ötletet lehet találni, ki tudod keresni belöle, mi az, ami neked (meg a családodnak) tetszene, ezeket összeírod egy World vagy Excel fájlba, akkor van egy bö listád, amiböl tudsz válogatni.

A receptek többségét (mármint amit nem ismersz) meg tudod keresni a neten, vagy itt rá tudsz kérdezni.


Nekem így lett minden kategóriában több száz ételt tartalmazó listám.

2022. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
Látom, megjöttek a lepontozós idióták!
2022. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát mondjuk ha összvissz ennyit főzöl évek óta, az nagyon unalmas. Bocs, ezzel nem megbántani akarlak, meg nyilván a párod is nyugodtan kitalálhatna valamit, de tény, hogy ez elég egyhangú.

A Nosalty-n pl tök jó receptek vannak és külön tudsz könnyűeket is keresni. Én jó párat kipróbáltam és mindegyik fincsi lett. Az eddigi válaszolók is jó tippeket írtak.

2022. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 7-es által írt keresés is jó ötlet, de bármilyen kajarendelős oldalt is nézhetsz, ott is sok étel fordul elő, ami ötleteket adhat.
2022. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!