Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire tudom használni a WOK...

Cukikutyus kérdése:

Mire tudom használni a WOK serpenyőt?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy ázsiai ételeket lehet benne készíteni,szoktam is,de azon kívül mi más étel készítésére használhatom még?

2021. dec. 28. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Lecsóhoz isteni jó!
2021. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
A fejedre rakhatod bukósisakként.
2021. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Bármit tudsz készíteni benne, amit sima serpenyőben.

De wokot csak alkalmas tűzhelyen. Olyan meg aránylag kevés van.

2021. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Bármit amiben kockára vagy csíkokra van vágva a hús legalább. (persze ha húsos kajákról beszélünk)
2021. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
3. válasz lepontozását nem igazán értem.
2021. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat :)

3/5,elvileg rá van írva,hogy gáztűzhelyen is használható.Nekem gáztűzhelyem van.

2021. dec. 30. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Sok woknak feltüntetett edényt lehet kapni, de igazi wok nem készíthető benne. Nem tudom, kinek mi baja van azzal, amit írtam. bármit tudsz benne készíteni, amit hagyományos serpenyőben is.

Az igazi, autentikus wokhoz olyan edény kell ami vasból vagy acélból készül, és kerek az alja, nem lapos. És ennek az alsó résznek bele kell érnie a nyílt lángnak. A tűz körül kell, hogy ölelje. Nem jó sem a zománcos, sem az akármilyen bevonatos.

Pillanatok alatt elkészül benne az étel.

Ha neked nem ilyen van, a gáztűzhelyeden nincs kifejezetten wokhoz való égő, akkor csak olyasmi lesz, mintha, de nem az igazi.

De hát végül is bécsi borjút is lehet készíteni sertéscombból.

Akár félgömb alakú az edényed, akár lapos, bevonatos vagy sem, sokoldalúan tudod használni. Párolásra is jó, csak kell egy alkalmatosság, amire rá lehet tenni a párolandó ételt, hogy csak a gőz járja át, nem fürödjön a lében.

2021. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.Félgömb alakú a serpenyőm.Hamarosan használni fogom :)
2021. dec. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!