Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan van hogy kakaós bejgli ??

Olyan van hogy kakaós bejgli ??

Figyelt kérdés
Diós bejgli receptet keresek éppen a neten de úgy gondoltam hogy lesz egy rúd diós meg egy rúd kakaós. Csak ketten vagyunk a kisfiammal. A mákot meg nem szeretjük. Vagy akkor most a bejgli tésztája ugyanaz mint a kalacse ?!
2021. dec. 23. 13:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo a kalacshoz a tesztaja de csinalhatsz kakaos bejglit is

Miert ne?Vagy kakaos kalacsot ha az jobban izlene

2021. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De nem szeretnék két külön tésztát készíteni
2021. dec. 23. 13:12
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell

Miert kellene?Kalacs tesztanak is jo lesz a bejgli teszta mint irtam vagy kakaos bejgli de mar ezt is irtam

2021. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én már ettem, fincsi. Szóval igen, van.
2021. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

A bejgli és a kalács tésztaja teljesen különböző. A bejgli tömörebb, míg a kalács könnyed.


A bejgliben a tészta és a töltelék arany 1:1. Tehát 25 dkg tésztához, 25 dkg töltelék kell, ettől lesz bejgli. A kalacsban jóval kevesebb a töltelék.


Ez például egy jó recept:

[link]


A bejgli tölteléke valamilyen olajos maggal működik, így kakaosat önmagában nem tudsz.

2021. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiatalkori barátom nagymamája gyakran sütött kakaósat,igaz nem karácsonykor de szerintem semmi jelentősége.

Nagyon finom volt.

A tészta az bejgli tészta,a tölteléket meg az ostoros rétes/ostoros kalács receptek tölteléke után készíteném.

25 dkg margarin,20 dkg cukor,3 púpos evőkanál kakaópor.

Ez szerintem bőven elég 5 tekercs bejglibe, szóval az arányokat nézd,ha pl csak 2 rúd készül.

2021. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekkoromban a nagymamám néha csinált kelttésztából (kb. kalácstészta) "beiglit" - de valami más neve volt... Már nem emlékszem... Viszont ez már másnapra kiszárad, míg a normál beigli akár hetekig is ehető.


Csinálj babka kalácsot! Lehet diósat és kakaósat (csokisat) is! Nagyon finom!


[link]


[link]

2021. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek . Még annyit szeretnék kérdezni hogy ki kell vajazni a tepsit vagy elég bele a sütőpapír ?
2021. dec. 23. 13:45
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

sütőpapír elég!

Legalább nem kell mosogatni utána. :-D

2021. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Sütőpapir bőven elég
2021. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!