Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fozol szent estére? És...

Mit fozol szent estére? És karácsonykor?

Figyelt kérdés

Nálunk anyum és mamám főznek.

21/F vagyok.

Szent estén: halászlé, rántott hal, krumpli saláta. diós, mákos süti, mézes zserbó.

25-én: húsleves, töltött káposzta, rántott karaj, fasírt, rizibizi , francia saláta, mirindaszelet, puncs szelet, üdítők, meg savanyúság... 26: aki marad azt esszük.


2021. dec. 22. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi most nem esünk túlzásba, tavaly nagyon sok kaja lett és végül egy csomó maradékot a macskáknak kellett adni. Halászlé, töltött káposzta, mézeskalács, sós süti, bolti bejgli, szerintem nagyjából ennyi. Csak öten vagyunk, szóval nem kell 100 féle kaja.
2021. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Rendelünk pizzát vhonnan. Nem vagyunk keresztények, nekünk ez csak egy sima szabadnap.
2021. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2# mi azok vagyunk. De a vallásos része sose érdekelt minket számunkra a család, szeretet ünnepe
2021. dec. 22. 19:58
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Sütőtök krémleves, grillezett lazac, sütőben sült gyökérzöldség (zeller, sárgarépa, édesburgonya, burgonya), cékla saláta, desszertnek mákos guba.
2021. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Majd aznap kiderül, lehet csak pizza
2021. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Bár már főztem töltött káposztát,babos káposztát, fogok csinálni sushit, konkrétan ezt szánom szentestére, de ha valakinek nem tetszik, a fentebb említett kajákból még lehet választani.Flódnit szoktam sütni, de az idén kis hamisítással kész süteménylapok közé fogom a töltelékeket betölteni és az is jó lesz, mákos guba is lesz, más nem,
2021. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
51%
Tyúkhúsleves,töltöttkáposzta,sült hús,zserbó,mézeskalács,puszillak,és bejgli.
2021. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Szentestére készítek halászlevet, töltött káposztát és zserbót. Viszont ezeket mind elviszem, ugyanis ebédre anyósomékhoz, vacsorára pedig az én szüleimhez megyünk a párommal. Így viszünk mindkét helyre mindenből, mindenki azt eszik amit akar.

25-re szintén megyünk másokhoz, de hozzánk is jönnek. Kirakom majd a szentesti kajákat, de főzök még melléjük borlevest, rántott halat burgonyasalátával és bejglit is csak aznap sütöm meg.

26-ra megint megyünk is meg hozzánk is jönnek, úgyhogy ismét kirakom a maradékokat, de megint főzök is. A terv gesztenyekrémleves, aszalt szilvával töltött pulyka krumplipürével és szilvaszósszal, illetve mákos guba :)

2021. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jó menük. Kellemes ünnepeket és jó egészséget nektek
2021. dec. 22. 20:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Narancslevest főzök, ha az elfogy fokhagyma kremlevest.

Ezek mellé lesz csőben sült sajtos csirkemell, kapros juhturoval töltött rántott hús, páromnak borjubol fasírt, nekem sertésből tiktok fasírt rólad (sajttal és sonkával a közepén) burgonya saláta és francia saláta

Sütinek már vasárnap megsutottem a mákos meggyes beiglit, vettem bolti diosat, holnap csinálok hokiflit, Fanta szeletet és habos diós szeletet. Pénteken Raffaello golyókat.

2021. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!