Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gombócot szoktak...

Milyen gombócot szoktak mártással tálalni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban anyukám gyakran csinálta, de tőle már nem tudom megkérdezni.

Sima, fehér gombóc volt, de nem az a krumplis tészta, amiből a szilvásgombóc készül. Egészen könnyű volt, arra emlékszem.

Vagy paradicsommártással volt, vagy maradék pörköltszaft meghígítva, tejfölösen behabarva, vagy spenóttal, de olyan is volt, hogy vadasmártással (de nem zsemlegombóc).

Mi lehetett ez?


2021. nov. 18. 12:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Állagra nekem erről a bao jut eszembe, ami gyakorlatilag egy kalács tészta, gőzben megfőzve.


De valszeg kicsi az esélye, hogy anyud mondjuk mittomén a 80as- 90es években Magyarországon impromptu főzött volna ilyesmit.


Mondjuk ilyen gombócokat kb minden kultúra kitalált, és az se kizárt, hogy ez valami otthoni fantázia költemény volt.


Az én anyukám is főzött azt ami volt kb hasraütésből, igaz nem pont ilyesmit, mielőtt az interneten lehetett volna alapanyagok alapján találni recepteket.


Szóval szerintem kóstolgass, próbálkozz, aztán csak összerakod mi volt az.

2021. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#7: Nagyobbak voltak, nekünk, gyerekeknek egy gombóc is elég volt, felnőtteknek 2-3 db. Amennyire emlékszem, csak sós mártásokkal volt.

A gyerekkorom nem most volt. :D

1973-as vagyok.

Anyu félig magyar, félig sváb származású volt.

2021. nov. 18. 15:26
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
A félig sváb származásod máris ad némi támpontot. Szóval a helyedben én annak járnék utána, hogy a sváb őseid milyen gombócos ételeket ettek.
2021. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13: Sajnos azon az ágon az idősebbek közül már senki nem él.
2021. nov. 18. 15:53
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14. Az interneten csak tudsz tájékozódni hogy a környékeden élők hogyan éltek, miket ettek, stb.
2021. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15: Reméltem, hátha van itt valaki, aki tudja a választ. Így olvasgatva a netet az eddig kapott válaszok alapján, így elsőre a gőzgombócra hajaz.

Bár azt a svábok nem ilyen formában ették. Ilyen formában nem igazán kaptam találatot, vagy én kerestem rosszul.

Szegények voltunk, és simán lehetséges, hogy anyu abból alkotott valamit, ami éppen volt. És összehozta a gombócot azzal, ami éppen fellelhető volt a kertben, vagy a kamrában.

2021. nov. 18. 16:18
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges hogy anyukád keverte a sváb ételeket a magyarral.
2021. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Svábok "nemzeti étele" a kelt gombóc, ami gyakorlatilag azonos a csehek knédlijével. Csak a csehek szeletelik, a svábok gombócolják.:)

Tuti, hogy ezt csinált anyukád, annyi eltéréssel, hogy a svábok ezt káposztával eszik, a csehek meg mindenféle szószos ételhez.

Itt a cseh knédli receptje:

[link]

és itt a sváb gombócé:

https://www.youtube.com/watch?v=erBKe0MHYxo

2021. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18; Köszi, erre gondoltam, ez a gőzgombóc is elvileg.

Azt hiszem, a napokban ki is próbálom. :)

2021. nov. 18. 17:23
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi svábok vagyunk, és tuti ez a knédliszerű gombóc lesz az. Viszont mi soha nem esszük káposztával, a dédszüleim is paradicsommártással, szafttal, főzelékekkel ették.
2021. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!