Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi idő alatt puhul meg a...

Mennyi idő alatt puhul meg a beáztatott tarkabab?

Figyelt kérdés
Elképesztő katyvasz van a receptoldalakon, az egyik 35 percet, a másik 2,5-3 órát ír ugyanarra a babfőzelékre kukta nélkül.

2021. nov. 13. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Én beleuntam, átálltam a konzervbabra.
2021. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Legegyszerűbb, ha este beáztatod. "Túlázni" nem fog.

Mondjuk én már évek óta nem áztatgatok és mégsem kell órákig főznöm a babot.

2021. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire idős a bab. Az idei friss babot nem is kell áztatni.
2021. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
48%
Azért mert a kapható babok között is nagy különbségek vannak. Az olcsóbb fajta babok általában lassabban főnek meg, de arra sincs garancia, hogy egy drága bab gyorsan megfő. Egy kávéskanál szódabikarbóna az áztatóvízbe segíthet, sőt a főzővízbe is lehet még tenni egy fél kávéskanálnyit. De találkoztam már olyan babbal, ahol ez sem segített, és még 3 óra főzés után sem volt puha...
2021. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen felesleges áztatni

Ennek akkor volt értelme, amikor 100-200 + éve több éves hüvelyeseket főztek meg, manapság a boltban max 12 hónapos a bab, de most novemberben inkább csak 2-3 hónapos, értelmetlen beáztatni.

2021. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ennyire keveredés, mert a babok fajtája sem egyforma, az sem mindegy, mióta tárolják, mennyire száraz és mennyire hideg helyen, mert mind erösen befolyásolja a fözési idöt.

A beáztatásnak részben a nedvességtartalom helyreállítása a célja, viszont részben a nehezen emészthetö anyagok egy része eltávozik a hüvelyesekböl, evés után nem puffaszt fel annyira.

Az meg nem igaz, hogy régebben több évig tárolták a babot, mert egyrészt nem volt annyi, hogy maradjon tárolni érdemes mennyiség, másrészt a maradékot elvetették a következö évben, azaz mindig termett friss.

2021. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A polc mélyén találtam egy rég elfelejtett zacskó bolti babot, 2022 végi lejárattal. Szóval minimum 2, de inkább 3 éves lehetett.


Éjszakai áztatás megvolt, de így is a közel 3 óra lett a befutó.

2021. nov. 13. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az ilyen régi babnak tényleg hosszabb áztatás meg fözési idö kell.
2021. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!