Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hallottátok már ezt a szót a...

Hallottátok már ezt a szót a sütemény gyúrására?

Figyelt kérdés
Amikor a süteménynek a tésztáját gyúrja az ember és mindig aláhajt egy adagot, biztos van ennek máshol is elnevezése, de nekem tolna megyei kolléganőm azt mondta, ők ezt sederegtetésnek hívják.

2021. nov. 2. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Aha.


Sőt, a dédim minden süteményt tésztának hívott, sose tudtam mi lesz, süti vagy hosszúmetélt.

2021. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Még sosem. De ez nem meglepő, pestiként nem vagyok járatos a tájnyelvekben (ha szégyen ez, ha nem).
2021. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 az én anyám is mindent tésztának hív :D

Pl. a mákos tészta nála lehet: mákos metélt, mákos sütemény, mákos kalács, stb.


Kérdező! Nem, még sosem hallottam ezt a szót. Igazából az "aláhajt egy adagot" sem értem :D Pedig rendszeresen gyúrok tésztát.

2021. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám meg minden sütit kalácsnak hívott. Kisgyerekként ezt még nem igazán értettem, aztán előfordult, hogy "kalácsot" akart nekem sütni, én meg bőszen tiltakoztam, hogy nekem az nem kell.
2021. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyim is Tolna megyei, ő is használja a söndörgetést a teker, csavar, hajtogat szinonímájaként.


És a tésztát is mondja a sütire, pl hájas tészta, rácsos tészta mind süteményt jelent.

2021. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös megmentett, igen a söndörgetésre volt ez a kérdés kihegyezve! :)
2021. nov. 3. 08:44
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Oh, nálam ez a mozdulat "aláseggelés" néven fut. :)
2021. nov. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!