Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Parizsibol milyen ételeket...

Parizsibol milyen ételeket lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam 2,2 kg parizsit és mar csináltam rántott parizsit, pizzás csigát, a Google csak párizsi salátát dobott még fel.

Ti mit szoktatok belőle még készíteni?


2021. okt. 6. 06:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer vendégsegben ilyet kaptunk, nagyon finom volt :


Ledaraltak húsdarálón a párizsit, tejföllel osszekever, fűszerek, és kenyérre vastagon kenve sutőben melegszendvics, sok füstölt sajttal a tetején.


Én meg nem próbáltam ki, nincs húsdaralóm, de isteni finom volt.

2021. okt. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nekem sincs, de hátha a késes aprító jó lesz. Köszönöm a tippet :)
2021. okt. 6. 07:24
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi gyerekkoromban elég csórók voltunk, és volt, hogy mamám a paprikás krumpliba kolbász helyett felkockázott párizsit tett, ha csak az volt otthon. Én szerettem. De nagyon régen nem ettem már, most meg is kívántam...

Tette rakott krumpliba is.

Emellett felszeletelte a párizsit, egyik oldalát megsütötte, majd mikor megfordította, ráütött tojást, tükörtojásnak vagy felverve rántottának is.

2021. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szeleteld fel nem túl vékonyra, héjastól. A szeleteket tedd forró olajba, pár perc alatt "kosárka"lesz belőle. Ezután vedd le a héját, a kosárkákat tedd egy enyhén kizsírozott tepsibe, üss minden kosárba egy tojást, és süsd meg a sütőben. De tehetsz a kosárkákba más tölteléket is.
2021. okt. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Gyakorlatilag helyettesítheted vele a kolbászt, persze némi kompromisszummal és nem mindegyik kajába. Tettem már pizzára, rakott krumpliba, rántottával is eszem néha, melegszendvicshez teljesen jó stb.
2021. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajtos-párizsis tésztát.

Lereszeled a párizsit nagy lyukú reszelőn, rászórod a főtt tésztára, mehet rá egy kevés apró kockára vágott pirított szalonna (pörc), meglocsolod tejföllel és megszórod reszelt sajttal, vagy akár fordítva.

Melegszendvicsnek egyszerű szeletben is jó.

Megvajazod a kenyeret, pár szelet párizsi, reszelt sajt a tetejére és mehet a sütőbe.

2021. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Készíts jó sűrű pörkoltalapot, amiben előtte szinte krémesre elfőzöd a hagymát!

Lereszeled/aprítózod a párizsit, belekevered a pörköltalapba.

Készítesz pár nem édes palacsintát, megtöltöd ezzzel a keverékkel és lesz egy majdnem hortobágyid!

Tányéron meglocsolhatod tejföllel, ha szeretitek.

2021. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Öregem megsüti olajban, tojással. És még finom is
2021. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Kutyának oda lehet adni. Bár egyik másik kutyatápban több a hús, mint a magyar párizsikban.
2021. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Wow, nagyon jó ötleteket adtatok! Hálásan köszönöm :)
2021. okt. 7. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!