Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha van lefagyasztva nyers...

Ha van lefagyasztva nyers kockákra vágott krumplim abból mit tudok főzni?

Figyelt kérdés
Múltkor megmaradt és be raktam a fagyasztoba és most lehet felhasználnám leveshez vagy krumplis tésztához. Ki kell olvasztani vagy fagyosan tegyem bele?

2021. szept. 30. 14:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
A fagyasztás módja!
2021. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Látom tetted a hülyét, szóval úgy kérdezem akkor, hogy miben más?
2021. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

A fagyasztás módja CSAK ANNYI, hogy elöször hökezelni kell a krumplit, utána lehüteni, majd aránylag gyorsan megfagyasztani. Ha nagyobb adagot akarna valaki így tartósítani, akkor egyszerre csak annyit célsezrü a fagyasztóba tenni, ami pár óra alatt megfagy.

Sok éve müködik ilyen módon, ugybanúgy, ahogy a bolti krumpli esetében is.

(Söt egyszer egy ilyen mindenbe belekötö valakivel vaktesztet csináltam, egy bolti meg egy saját fagyasztott és megsütött krumplit kapott, hogy döntse el, melyik melyik. Nem tudta, elöször ö is ezt mondta, utána meg a házit választotta ki az "igazi", boltban vett fagyasztottnak!)


De a 9/11- es gondolom ezt is tagadni fogja, mert egyszerüen csak okoskodni akar, meg kötözködni, minden tapasztalat nélkül.

2021. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Abban hogy először sokkolóba teszik, hogy hirtelen, másként fagyjonak meg a kristályok, (husszú kristályok helyett kör alqkú kristályok keletkeznek) így nem szúrják ki a gyümölcs/zöldség sejtfalát.

Ezért más a bolti fagyasztott, eper, málna, szeder, stb

A sütni való krumpli ráadásul egész más fajta, kevesebb vizet tartalmaz, és van amelyiket elő is sütik.


Most te tudnád fejteni, mi köze a mennyiséghez?

2021. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

13

Én sok éve élelmiszerrel dolgozok, napi 12-14 órában, lehet valami tapasztalatom mégis van

2021. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Huu hát köszi a válaszokat, sajnálom hogy ki kell dobni :( még valami pogácsába se lehetne belegyurni?
2021. okt. 1. 03:06
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Hidd el, nagyon hülye édes íze van a fagyott krumplinak, nem érdemes vele erölködni.

Legközelebb hökezeld elötte, akkor nem lesz semmi baja.

2021. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Jól van akkor inkább kidobom.
2021. okt. 1. 09:58
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

"még valami pogácsába se lehetne belegyurni?"

Dehogynem. A kelt tészta esetén az élesztő futtatásához úgyis van egy kis cukor a hozzávalók közt. 1000 grammnyi alapanyagban tök mindegy, hogy a krumpli egy kicsit édesebb-e vagy sem. Legfeljebb egy mokkáskanállal több sót teszel bele.

Amúgy valóban, ha több krumplit hámoztál meg véletlenül, akkor készítsd el ételnek, és inkább készételként fagyaszd le. Én a kelt tésztába, az ilyen maradék lefagyasztott krumplipüréket szoktam bedolgozni. Baromi finom krumplis lángos lesz belőle :-)

2021. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Akkor mégis csak belegyurom pogácsába, köszönöm a tippet :)
2021. okt. 2. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!