Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sovány húst egyek...

Milyen sovány húst egyek reflux diétához?

Figyelt kérdés

Azt tanácsolta a háziorvosom,hogy egy hétig csináljak reflux diétát(pantoprazol 40mg gyógyszer írt fel még). Sokszor megyek egy nap székelni és kb egy falat után már érzem hogy,menni kell.


Mik számítanak a sovány húsokba amit tudnék enni és hogyan ajánlatos elkészíteni(Lehet-e olajban sütni stb..)?

Főtt krumplit meg riszt ehetek mellé,legalább nem lesz unalmas az étrendem.

Natúr élőflórás joghurtot ennék,almát és banánt,teljes kiőrlésű kenyereket.


2021. aug. 11. 09:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen.

Én úgy szoktam:

Reggeli egy korpás kifli valamivel, ma például tejfölös túró, és retek volt. De van, hogy sovány sonka, vagy 1 főtt tojás. Utána egy koffeinmentes kávé sovány tejjel.

A tízóraim mindig egy natúr joghurt egy korpás kiflivel.

Az ebéd az vagy sovány párolt hús, párolt zöldséggel, vagy főzelék, vagy valami tésztaféle.

Uzsonnára egy kis müzlit (cukormentes) szoktam enni sovány tejjel.

Vacsora olyan jellegű, mint a reggeli.

Gyümölcsöt ritkán eszem, mert nem sokat tolerál a gyomrom. De ebéd után egy szelet dinnye többnyire belefér.

Igazából az alap szabályokat kell betartani, a többi egyéni érzékenység kérdése. Van, akinek elég a gyógyszer, mellette nem diétázik, van, aki inkább diétázik, és úgy nem kell neki gyógyszer.

Én szedek más gyógyszereket is (másra), nekem nem elég a gyógyszer, kell mellé a diéta is, és az sem hoz egyelőre 100%-os eredményt.

A diéta is eltérő lehet egyes embereknél. Egy idő után kitapasztalja az ember, mi okoz neki problémát, és mi nem.

2021. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nekem is kelleni fog a gyógyszer szerintem mert kb 2 hete szenvedek vele.

Holnap megyek vásárolni zabpelyhet meg élőflórás joghurtot plusz teljes kiörlésű kenyeret

2021. aug. 11. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!