Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sovány húst egyek...

Milyen sovány húst egyek reflux diétához?

Figyelt kérdés

Azt tanácsolta a háziorvosom,hogy egy hétig csináljak reflux diétát(pantoprazol 40mg gyógyszer írt fel még). Sokszor megyek egy nap székelni és kb egy falat után már érzem hogy,menni kell.


Mik számítanak a sovány húsokba amit tudnék enni és hogyan ajánlatos elkészíteni(Lehet-e olajban sütni stb..)?

Főtt krumplit meg riszt ehetek mellé,legalább nem lesz unalmas az étrendem.

Natúr élőflórás joghurtot ennék,almát és banánt,teljes kiőrlésű kenyereket.


2021. aug. 11. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A reflux diétához nem értek, de sovány húsnak számít pl:

Csirkemell

Pulykamell

Sertés comb (ebből van pl darált 7% zsírtartalommal vagy te magad kivágod belőle a nem rózsaszín részeket)

Csirke vagy pulykamáj

Tengeri hal

2021. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A csirkemellet gondolom nem szabad olajban sütni(prézli) hanem inkább párolni kell vagy alufóliában vagy zacskóval sütni?
2021. aug. 11. 10:06
 3/12 A kérdező kommentje:
Zabpelyhet lehet enni vagy a magvas dolgokat kerülni kell?
2021. aug. 11. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Max egy evőkanál olajjal süsd a húsokat serpenyőben vagy tepsiben olaj nélkül, akár sütőzacsiban. A bő olajos sütést most hanyagold, pl rántott hús.


#3 kérdésre nem tudom a választ.

2021. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A sütőzacsiban sült csirkemellet mivel kell/szabad fűszerezni?
2021. aug. 11. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A refluxon kívül milyen problémád van még? Csak mert írtad, hogy "Sokszor megyek egy nap székelni és kb egy falat után már érzem hogy,menni kell." Ennek nincs köze a refluxhoz. Én is pantoprazol-t szedek, és nincs ilyen problémám. Mindent eszek, nem vagyok semmilyen diétán. Bebaszna, ha gyógyszer mellett még erre is kellene ügyelni. Épp ezért van a gyógyszer. Nem lehet, hogy túl nagy mennyiségben szeded és a gyomornedved savassága olyan szinten lecsökkent, hogy már semmit sem tudsz szinte megemészteni?
2021. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Másról nem tudok. Sárga színű egy ideje a székletem,ezeket mind elmondtam a háziorvosnak és ő írta ezt a gyógyszert és mondta,hogy egy hétig csináljak reflux diétát. Ha nem jön be akkor ad beutalót gasztroenterológiára.
2021. aug. 11. 11:26
 8/12 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el szedni.
2021. aug. 11. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Az a lényeg, hogy ne egyél zsírosat, erősen fűszereset. Kerülni kell a hagymát, a kávét, a csokit, illetve a cigit. Többször egyél kisebb adagokat
2021. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mind1 ha pls az élőflórás joghurtot nem reggelire hanem uzsonnára eszem?
2021. aug. 11. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!