Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol találok refluxosként...

Hol találok refluxosként recepteket?

Figyelt kérdés
Akinek hasonló betegsége van kérem segítsen. Receptes oldalakon nem találok semmit. Esetleg valakinek valami könyv vagy házi receptje van megosztaná velem? Köszönöm

2021. márc. 26. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már régóta refluxos vagyok és többen az ismerőseim közül is. Semmilyen általános étrendi szabályaink nincsenek, mindenki kitapasztalta évek alatt, hogy neki pont mi az ami kellemetlenséget okoz, és azt igyekszik kerülni. A magam tapasztalatai alapján nekem nagyon fontos, hogy ne feküdjek le evés után kb. 3 órahosszáig, mert akkor másnapra ég a nyelőcsövem tájéka. Továbbá én nem birom a zsíros nehéz ételeket, azok akár fél nap múlva is emésztetlenül felböffennek a gyomromból. Van barátnőm, akinek a paradicsom és az édességek okoznak gyomorégést, míg megint másnak az olajos magvaktól vannak problémái. Legjobb, ha óvatosan, nem túl sokat, de mindenből eszel, és szép fokozatosan kitapasztalod, hogy neked mi okoz refluxos tüneteket. Nagyon javaslom az anti-reflux párnát. Én sok évvel ezelőtt vettem, azóta mindig azon alszom és nagyon sokat enyhültek a panaszaim.
2021. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
receptben nem tudok segíteni mert elég sokat csapongok, de kiegészítőként tudom ajánlani a spirulina alga tablettát (vagy port) rendszeres használatra, nem szponzorálok senkit, de nekem bevált. az égő-maró néha jelentkező tüneteket ami előjött éjjelente sikeresen eltüntette
2021. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gaviscon segít.


Refluxot pedig a tej, kávé, csípős cuccok hoznak elő. Ezt sajna neked kell kitapasztalnod...

2021. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsom, paprika és ezekből készült ételek okozzák nálam a legnagyobb gondot. Extra fűszeres, túlevés szintén kihozza. Kávé nálam nem annyira probléma
2021. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lehet off téma, de ha kefirt eszel, az megnyugtatná a gyomrodat ☺️
2021. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!