Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a gulyás fűszere?

Mi a gulyás fűszere?

Figyelt kérdés

Köményre emlékszem, meg talán babérlevél?

Egyszer főztem még csak, valamikor régen...akkor is disznóból, de finom volt.

Külföldi embernek készül, aki egy éve nyaggat vele, szóval isteninek kell lennie. Légyszi segítsetek. Csipetkével finomabb?

Sosem csináltam még.


2021. aug. 9. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Én nem teszek bele babérlevelet. Só, bors, fűszerpaprika, kömény sok, és lecsós alap hagymával, paradicsommal, paprikával nagyon apróra vágva, akár aprítóval.
2021. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Bors

Köménymag

Fokhagyma

Pirospaprika

Pici paradicsom püré

Babérlevél


A bele szagatott nokedli vagy csipetke amit te gyúrsz isteni lesz

2021. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
1-es vagyok A majorannát kihagytam, az nálam alap.
2021. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Kinek mit jelent a gulyas!? :) Van akinek gulyas-leves, masoknak marhaporkolt ... mifelenk marharagu burgonyaval (bogracsban).


Fustoltszalonnan kezdodik, erre megy a hagyma es a paprika - bele kerul a hus (so-bors-komeny-pirospaprika-szerecsendio-baberlevel) ... vegul belekerul a paradicsom, egy keves fokhagyma.


Amikor a hus mar majdnem kesz, hozza adom a burgonyat ... felontom egy kis vizzel es keszre fozom.


Nalunk a gulyasban nincs csipetke ... de persze mehet bele. Ciganyok a lecsot is nokedlivel eszik :)

2021. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha csipetket is teszel bele, az mar majdnem lebbencs ... az is magyaros es valoszinu tetszene a kulfoldi vendegnek, de a lebbencset feltetlenul bogracsban kell kesziteni!
2021. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont az, ami a pörkölté.
2021. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!