Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A dr oetkeres szárított...

A dr oetkeres szárított rozskovásszal lehet olyan naan-szerű laposkenyeret készíteni?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, hogy só-liszt-víz és eg kis olaj kellene csak bele.

Sütőprosan semmiképpen nem akarom és élesztősen sem szeretném. Ez a zacskó meg itt van már jó ideje, kipróbálnám. Nem baj, ha keleszteni kell.


2021. aug. 4. 01:43
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell bele semmi, én az elején sütőporral kezdtem, de nincs túl sok jelentősége.
2021. aug. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyan szoktad készíteni, leírnád? Miből mennyit?
2021. aug. 4. 02:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Háát régen csináltam. 30dkg liszt, 1 kk só, 1 kis pohár joghurt, 2ek olaj, víz, hogy lágy tésztát kapj. Nyilván a kinyújtáskor még rengeteg lisztet felvesz. Szerintem a fűszerek rengeteget dobnak rajta! Római kömény, chili, oregánó. Joghurt nélkül meg egy keményebb tortilla jellegű a végeredmény. A sütőpor élesztő akkor fontos, ha egy pufi, vastagabb "kenyeret" vársz.

Ezek vékony tészták duzzasztó anyag nélkül csak attól emelkednek kicsit, hogy nagyon forró serpenyőben olaj nélkül készülnek, és a hirtelen hőtől buborékokat képez a tészta.

2021. aug. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. aug. 4. 04:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az Oetkeres vacak semmit sem ér, ha megnézed a hátulján a leírást, abból is kiderül, hogy nem rozskovászt vettél, csak egy sütőadalékot, amitől olyan íze lesz a pékárunak, mintha kovásszal készült volna. Én is megjártam vele.

Naan-ból én csak élesztős receptet ismerek.

2021. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!