Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szárított gyümölcsből süti?

Szárított gyümölcsből süti?

Figyelt kérdés

Van itthon egy nagy adag liofilizált - fagyasztva szárított - gyümim (amolyan erdei gyümölcs jellegű keverék).


Arra gondoltam, hogy tennék belőle sütibe, valami bögrés kavart, vagy muffin tészta...

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy a gyümi állaga miatt milyen lenne a végeredmény.

Érdemes előtte beáztatni? Mibe, víz, tej, gyümilé vagy egyéb? Vagy simán dobjam bele a tésztába, mikor kikavarom, elég nedvesség az neki?

Egyáltalán: ha a szárított gyümit még bedugom a sütőbe, nem lesz gáz az eredmény?

Mit gondoltok?


2021. ápr. 29. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a liofilizált gyümölcs szerintem inkább díszítésre való! Eleve full száraz, és még drága is... Ráadásul sütés közben még tovább szárad - és még az íz is kipárolog belőle.


Normál aszalt gyümölcs való a kevert sütikbe.

2021. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ára igazából mellékes, hiszen itthon van, és szeretnék kezdeni vele valamit azon túl, hogy müzlibe keverem. :)


Ezért gondoltam muffinba pl, hogy a tészta belsejében legyen, ne a tetején.


De ha nem sütibe, akkor mire lehet még ezt felhasználni?

2021. ápr. 29. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. sütsz muffint, és a "topping" tetejét megszórod ezzel a gyümölccsel. Vagy bármilyen krémes süti tetejére, pl:

[link]


Vagy készítesz házi csokit, bonbont... és arra teszed, ill. abba kevered...

[link]

2021. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire lehet használni?

Tippek: szálas, nem filteres teához valamennyit hozzáadni, leforrázni. Szóval gyümölcsös tea lenne belőle, szerintem ez működne. Esetleg Pl. gyümölcsleves tetejére szórni díszítésnek, vagy natúr görög joghurtba keverni bele.

Találtam egy ilyet is:


[link]

2021. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A "rászórod bármire" díszítésen túl gondoltam felhasználási módot, ami kicsit kreatívabb. De köszönöm a válaszokat. :)
2021. ápr. 29. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!