Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajttorta segítség?

Sajttorta segítség?

Figyelt kérdés

Most készítettem először sajttortát.

Szépen megsütöttem a sütőben vízzel alatta közel 2 órát 110 fokon.

Az egész teteje “pillés”, de ha mozgatom a tortaformát remeg majdhogynem az egész.


Ennek ilyennek kell lennie, és ha majd hűl fokozatosan fog visszaszilárdulni?


2021. júl. 31. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy recept, mert sokféle sajttorta van. De valószínüleg csak meg kell várni, mire teljesen kihül - amit én ismerek, azt hütöben kell tartani legalább egy éjszakán át.
2021. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez: [link]
2021. júl. 31. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak várni kell vele, ebben a melegben lehet, hogy tovább tart, mire megköt.
2021. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy én mascarponeval készítettem. De olvastam a kommentek között hogy működik azzal is. Remelem tenyleg csak dermednie kell, nem pedig elrontottam.
2021. júl. 31. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
remélem, én is...
2021. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ez kudarc! 😀

Szerintem lehetett volna még tovább sütni. A közepén nem éppen szeletelhető, és ez a kekszes alap sem a legjobb, hiszen így ki sem lehet venni a formából.

Finom, de így olyan állagú mint egy pohárdesszert.

Másik recept után nézek 🙂

2021. aug. 1. 08:06
 7/7 anonim ***** válasza:

A recept nem biztos, hogy rossz, de a sütési hőmérséklet nagyon alacsonynak tűnik, még ha sokáig sütötted is. Inkább sütném 175 C fokon kb. 60-70 percig.

Itt egy egyszerű recept: [link]

Ez kisebb formához való (18-20 cm), így én 26 cm-hez a másfélszeresét szoktam készíteni.

Ha megfigyeled, itt kb. fele annyi a massza mennyisége, és ezt kell 175 C fokon sütni 50 percig, tehát nagyon kevés a hő a kétszer vastagabb tortához.

2021. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!