Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomos hús gombóc...

Paradicsomos hús gombóc egyben főzve adnátok tippeket aki így szokta?

Figyelt kérdés
2021. júl. 24. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Én egyben szoktam. Fele víz, fele paradicsomsuritmeny és szoktam a levébe tenni egy marhahús leveskockat és édesítőszert vagy cukrot, vagy fele - fele.


Ha elfő a léből, akkor paradicsomlevel pótolom, nem vizzel.

2021. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogy fűszerezed? Múltkor nekem ízetlen lett 75 dkg hús sertés comb
2021. júl. 24. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Teszek bele so, bors, delikat, és egy fej vöröshagyma. Úgy csinálom, hogy nyersen megkostolva kicsit sós legyen, mert ez úgyis kifő a lében belőle. 😊
2021. júl. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Ja meg egy tojás, és pirospaprika ezt nem írtam, de még ezek mennek a masszába.
2021. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Én ilyenkor már nem húsgombócot csinálok, hanem töltött paprikát, akkor nem fől ki úgy az íze és a szósz is finomabb.

Aki nem szereti rajta a paprikát, annak nem kötelező megennie.


Általában 8-10 paprikát töltök, 30-35 dkg hússal, amihez teszek 1 marék rizst, 1 közepes méretű hagymát dinsztelve, 1 egész tojást, sót, borsot, porpaprikát és 2 gerezd fokhagymát, amit a hagymával együtt dinsztelek.

A paprikákat megtöltöm, a szájukat lisztbe mártom és a felforrt paradicsomlébe teszem, amit előtte megsóztam. Ilyenkor még nem édesítem a paradicsomlét, mert nem édes töltelékeket akarok, csak a végén édesítem.

Nálam itt a vége, mert én diéta végett nem rántom, az a kevés liszt, ami lefő a paprikák szájáról, az elég sűrítésnek.

Viszont egyéb esetben ilyenkor kiszedik a töltelékeket és vékony rántással berántják a szószt és édesítik, összekeverés és vissza a paprikák.

A sima húsgombócokkal sem csinálnám másképp.

2021. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!