Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi annak a neve mikor a...

Mi annak a neve mikor a rantasba teszunk tejfolt es hokiegyenlitessel rakjuk az etelbe?

Figyelt kérdés
Habaras?
2021. júl. 22. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyéb sűrítési eljárások [link]


"Habarás


Sűrítési mód, amelynek két változata ismeretes. Az egyszerű habarás elsősorban csak sűrít. A lisztet vízzel, zöldség lével vagy natúr csont lével keverjük csomómentesre, majd állandó keveréssel a forrásban lévő ételbe öntjük.

A finom habarás nemcsak sűrít, de jelentősen növeli az étel ízét, energia- és tápanyagtartalmát. Ez esetben a lisztet tejjel, tejföllel, kefirrel, joghurttal vagy tejszínnel keverjük simára. Mielőtt azonban a forró ételhez öntenénk, kevés meleg főző lével keverjük el, mert különben a tejföl; a kefir, illetve a joghurt pelyhesen kicsapódik. Ez az úgynevezett hő kiegyenlítés. Mivel készítése során – szemben a rántással – pörzs anyag nem képződik, az emésztőrendszeri megbetegedések diétájában szívesen alkalmazzuk."


Ezeken a helyeken is ugyanezt írják:

Szakácskönyv/Konyhatechnika/Sűrítés [link]

Rántás, habarás és alternatív társai - Mivel sűrítsünk? [link]

2021. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

“Tejfölös rántás” mifelénk is szokás zöldbableveshez ill krumpli- és zöldbabfőzelékhez



[link]

2021. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja, én is szoktam így csinálni. Jól kikeverem a rántást tejföllel, ezt teszem pl a borsó, bab főzelékbe.
2021. júl. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Mar megijedtem hogy nem is letezik ilyen csak en szoktam igy :o

Koszonom szepen 🥰

2021. júl. 23. 09:17
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!