Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A TV paprika és a lecsópaprika...

A TV paprika és a lecsópaprika nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél jött elő: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__8..


Idézem: "Mennyire kell prolinak lenni, hogy valaki TV paprikából csinálja a lecsót?"


Rákerestem google képkeresőben mindkettőre, ugyanolyan paprikák jöttek ki, a sima sárga paprika, amit mindenki ismer.

Akkor most mi az igazság? Van különbség?


2021. júl. 17. 01:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
De ugyanaz. A TV tölteni való, tehát a sima paprika.
2021. júl. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
35%

Amit én veszek lecsópapriknak, az hasonló, de kisebb, szárazabb.

A sima TV-ből levesebb lesz a lecsó.

2021. júl. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Szeretem az ilyen manapság divatos, "prolizós" embereket.

De a lecsópaprika és a TV tölteni való paprika között van különbség)

[link]

Ha megfigyeled, a lecsópaprikának árult fajta az kisebb és másik fajta paprika. Lőcsei paprika a neve, ahogy a cikkben is látod.

A Tv paprikának van több fajtája:

[link]

Szerintem ez korántsem teljes lista, de ebből is van kisebb. Gondolom, néha ezeket árulják lecsópaprika néven.

2021. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es Dehogy lesz kevesebb, nem kell halálra főzni.
2021. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 17. 01:38
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Én Németországban csak egyféle sárga paprikát látok amit lecsóba való ,míg itt a tölteni való paprika az a kaliforniai paprika .
2021. júl. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Magyarországon lecsó paprikának az kicsi színes és legtöbbször girbe gurba paprikát árulják .
2021. júl. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Van különbség.

Tv-nek a nagyobb, egyenesebb paprikákat árulják, amibe kicsit több töltelék fér, egyenesebb, könnyebb megtölteni.

Lecsóba meg összevágod, szóval oda nem kell olyan "tökéletesnek" szép nagynak, formásnak lenni.


Prolizáshoz tehát nincs sok köze a dolognak, lecsót tv-ből is lehet csinálni, fordítva érdekesebb a dolog, töltött paprikát csinálni lecsópaprikából, na az trükkösebb!

Szép lecsópaprikából amúgy lehet csinálni töltöttet, csak általában több kell belőle, mert kisebb. Meg nehezebb a tölteléket légmentesen beletömködni, mert az átmérője is kisebb.

2021. júl. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Hivatalosan a lecsó a tv egyik alcsoportja.
2021. júl. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3, jó nagy marhaság az írás, amit linkeltél.
2021. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!