Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Receptben paprika evőkanál...

Receptben paprika evőkanál vagy kiskanál (link a leírásban)?

Figyelt kérdés

[link]


A recept 5 kanál fűszerpaprikát ír, de nem tudom, hogy evőkanálra, vagy teáskanálra gondol-e...


2021. febr. 20. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, a szerzö mit gondolt, mert alapesetben a kanál evökanalat jelentene, de ennyi húshoz max. 5 kiskanálnyit tennék.

Egy evökanál kb. 15 g - azaz az 5 kanálnyi 75 g lenne, amit sokallok, a kiskanál meg kb. 5 g, az 5 kanál így 25 g lenne, szerintem ez reális.


De ha gondolod, tegyél bele elöször 5 kiskanállal, és ha ekvésnek érzed, még beletenni tudsz, viszont ha elsöre túl sokat teszel bele, kivenni már nem lehet!

2021. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Én 1,5 kg húshoz 3 csapott, vagy 2 közepesen púpos evőkanál piros paprikát teszek és 3 hagymát (félkilónként 1 hagyma) mert a jó pörkölt titka a sok hagyma és pirospaprika.

Megjegyzem, nagy társaságunk van és a pörköltféléket mindig velem készíttetik, tehát másoknak is ízlik a főztöm, nem én vagyok magammal elfogult.


A receptben az 5 kanál az nyilván teáskanál, mert az 5 evőkanál rengeteg lenne.

2021. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos teás kanál.
2021. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!