Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kész ételt érdemes...

Milyen kész ételt érdemes lefagyasztani?

Figyelt kérdés
A meleg miatt szeretném minimalizálni a főzést. Úgy gondoltam, főzök egyszerre 3-4 félét és lefagyasztom. (Max köretet főznék hozzá hétköznap) Tudnátok tippet adni hogy a pörköltökön kívül milyen készételt lehetne még fagyasztani?
2021. jún. 25. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Egy jó darált húsos alapból (paradicsomszósz, fűszerek) készíthetsz bolognait, lasagne-t, rakott zöldségeket, hortobágyi húsos palacsintát. Én más kész ételt nem is fagyasztok le.
2021. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Legutóbb paradicsomos káposztát csináltam kolbásszal, azt fagyasztottam le. Meg húslevest, az is ment a fagyóba. Kiporciózva persze. Volt még kolbászos bableves meg székelykáposzta is mostanában. Úgy hirtelen.
2021. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Én majdnem mindent lefagyasztok, ha lassan olvasztod ki, akkor nem lesz különbség a legtöbb esetében.

Fözelékeket vagy egyéb sürített ételeket a teljes kilolvadás után fel kell forralni, akkor az állaga is helyrejön.

2021. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Semmit, minden pocsék lesz utána
2021. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Főtt krumplin és rakott krumplin kívül bármit le lehet fagyasztani. Azt meg azért nem, mert felengedve szivacsos állagú lesz a burgonya és nem lesz kedved megenni. De amúgy tényleg, sült hústól kezdve rakott karfiolon át főzelékig mindent le lehet. Nekem is parkol a mélyhűtőben sóska, tészták, pörkölt, rizibizi, sőt még asszem nudli is. Meg halászlé isten tudja mikorról. Semmi bajuk.

Múltkor túrógombócot is fagyasztottam le és semmi baj nem lett. Ízre olyan volt, mint a friss.

2021. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pörkölt, bármi ami pöri alapos pl székelykáposzta.

Lecsó

Dinsztelt káposzta.

2021. jún. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!