Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A 2019-ben lejárt piros...

A 2019-ben lejárt piros tortazselé vajon még felhasználható?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Felhasználni siman lehet, csak megenni nem kellene
2021. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
A szavatossági idő nem egy ajánlás, nem véletlenül nyomják rá ezt tasakokra, meg üvegekre. Ha utána eszed meg azt a valamit, csúnya dolgok történhetnek ám.
2021. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Régebbi nincs?
2021. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem nincs, csak ezt találtam itthon :///
2021. jún. 5. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A múltkor 2016-ban lejárt tortengusst tettem a gyümölcstortára. Semmi baja nem volt. Ha már nem jó, akkor max. Nem köt meg.


Egyébként a németeknél egy ideje az ilyen dolgokra már nem azt írják, hogy lejárat (Verfalldatum), hanem hogy eltartható legalább (Mindesthaltbarkeit).

Ami annyit jelent, hogy addig biztos eláll, de senki sem állítja, hogy tovább nem jó.


Húsnál nem lépném túl, de pl zselatinnál, csokinál stb. addig nem kell beijedni amíg nem lesz undorító az állaga.

2021. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nincs itthon tortazselé, de meglepne, ha erre fogyaszthatósági (és nem pedig minőségmegőrzési) idő lenne írva. Utóbbit felhasználhatod később is, ha jónak látszik, csak a gyártó már nem garantálja a minőségét. De van aki a lejárt joghurtotot is megeszi, pedig azon fogyaszthatósági idő van.


Én még életemben nem láttam olyantortazselét, aminek bármi baja lett volna a lejárata után két évvel. De ha fölhasználod és nem lesz jó, írd meg, mert frissítem a statisztikámat :-)

2021. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Végül azért nem hasznaltam fel, mert úgy tűnik nem sikerült teljesen páramentes környezetben tartani, így összekövült a tartalom a tasakkal.

De én is úgy gondoltam, hogy nem pont egy tortazselé a legromlékonyabb dolog, köszönöm az alátámasztást. :)

2021. jún. 5. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

A sóra is ráírják, hogy minőségét megőrzi. A földalatti kősó-bányákban meg elállt pár tízezer évet gond nélkül. A só továbbra is fogyasztható, csak tömbbé áll össze, aminek késsel eshetsz neki. Sok élelmiszerre is igaz ez, ráadásul a gyártó mindig szűkebb határidőt ad meg a ténylegesnél, hogy ne lehessen gondja belőle. Vajon mi történik, éjfélkor bumm és elromlik? Ha van egy konzerv, ami 5 évig bírja, semmi nem történik, ha fél évvel később megeszed. Ilyen esetekben mindig kibontom, megszagolom, megkóstolom döntő többségben semmi változás. Nyers húsnál és egyéb kényes élelmiszereknél teljesen más!

A zselatinnak sem lett volna semmi baja, mert víztartalma nincs, persze a tárolás mikéntje fontos. Egyedüli baja az lett volna, hogy nem köt meg.

2021. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8, én láttam olyan sót, amire az volt írva, hogy megfelelő tárolás mellett minőségét korlátlan ideig megőrzi. De hogy ma is írhatják-e ezt rá, vagy kötelező a konkrét dátum, azt nem tudom.
2021. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, erre a kérdésre pont azért kerestem rá én is, mert találtam történetesen egy 2016-ost, gondoltam, kipróbálom, és még most is jó, szépen megdermedt, az íze is teljesen jó. ( szóval, akinek ezután ez kérdés lenne, nyugodtan használja)
febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!