Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerti grillezés esetén miből,...

Kerti grillezés esetén miből, mennyit számoljak fejenként?

Figyelt kérdés
Életemben először állok majd neki, a feleségemnek szeretnék meglepetés szülinapi bulit szervezni. Eddig csak bográcsban főztem több emberre, ott nagyjából megvan, miből mennyi kell. Grillezésnél viszont ahány oldal, annyiféle tipp. Ahogy észrevettem húsokból (vegyesen szárnyas, disznó, kolbász, ilyesmi) 25-30 dkg/fő a medián + köretek kb. ugyanígy. Szerintetek ez megfelelő mennyiség? Csirkecombból inkább darabra vásároljak? Vannak esetleg egyéb ötleteitek? Azokat is szívesen fogadom :) köszi!

2021. jún. 5. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Fél kilóval számolnék fejenként, sütve az úgyis kevesebb lesz, és akkor ebben benne van az is, ha valaki sokat eszik, más meg kevesebbet.
2021. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy érted, összesen 25-25 dkg hús+köret? Vagy csak maga a hús fél kiló/fej?
2021. jún. 5. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Több kérdés is felmerül:

Milyen a vendégkör? Ugye kisgyerekek rendkívül keveset esznek, kamaszok gyakran többet, mint az apjuk, fizikai munkások általában sokat, irodai dolgozók kevesebbet, de azért egy kerti grillpartin ők is eleresztik magukat.

Mennyien lesznek összesen? Ha csak négyen vagytok, akkor nem baj, ha vèletlenül dupla mennyiséggel számolsz, mert legfeljebb megeszitek másnap, de egy 30+ társaságnál azért szigorúbban kell kalkulálni.

Mi lesz még a kaja? Persze hús, meg gondolom saláták, krumpli, esetleg kukorica vagy grillsajt, meg ugye a torta. De süt valaki öt kiló pogácsát mellé, vagy valami mást, esetleg lesz-e ropi, csipsz...?

2021. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

12-en leszünk - 8 hölgy, 4 férfi - plusz két 3 év alatti csöpp. Mindenki átlagos étvágyú, 30 év körüli.


Így van - húsok, grillkolbászok, sajt, fűszeres krumplit gondoltam, illetve kétfajta salátát. A csajok közül senki sem szokott üres kézzel érkezni (kis sütemény, pogácsa), de készülök rágcsával is.

2021. jún. 5. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon fontos kérdés kimaradt: mennyi ideig tart majd? Jönnek a vendégek, beizzítod a grillt, mindenki eszik, aztán viszont látásra? Vagy jönnek a vendégek délelőtt, dél körül elkezdtek grillezni, eszegettek, eszegettek, szünet, megint eszegettek, aztán azt veszitek észre, hogy már reggel is van?
2021. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Milyen meglátások, ezek eszembe sem jutottak 😂


4-5 körül kezdünk, és ameddig nyugdíjasan bírjuk. Tehát csak vacsora/estebéd. Mindent előre elkészítek, kivéve, amit grillen készítek. Annak a vendégek megérkeztekor gondoltam nekiállni.

2021. jún. 5. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Na akkor szerintem olyan a 30-40 deka hús fejenként, plusz ugyanennyi köret.

De ne legyen sokféle hús, csak maximum három. Különben azt veszed észre, hogy mindenki pont azt a kétfélét akarja, amiből a legkevesebbet vásároltál.

2021. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, rengeteget segítettél! Legközelebb meghívlak 😀
2021. jún. 5. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos dolgok "hangzottak el" fentebb!
2021. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!