Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kontakt grillben lehet rántott...

Kontakt grillben lehet rántott húst sütni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 19:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: ha BÖ és FORRÓ zsiradékban sütöd a rántott húst (és mindegy, hogy zsír, olaj, margarin vagy vaj), a húsdarabon azonnal egy kéreg keletkezik és nem szív magába jóformán semmit a zsiradékból. Attól hogy akár 5 liter zsiradék is van az edényben, a rántott hús nem lesz zsírosabb, mint a sütöben megspriccelt variáns, éppen ellenkezöleg.
2021. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd, úgyse fogja megérteni. Azt kell válaszolni, hogy Igen, lehet rántott húst sütni kontakt grillben és kész. Hadd szórakozzon csak.
2021. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én ha belerakom a serpenyőbe, egy pillanat alatt fölszívja a zsírt
2021. máj. 22. 14:43
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, hogy zsír vagy olaj. A pálmaolaj is csak azért van zsírként árulva, mert szobahőmérsékleten szilárd.


Ezeknek a löttyöknek hőátadási közegként van szerepe. Forró, 170 fokos, olajba kellene belepakolnod, nem pedig hidegbe. Ha hideg az olaj akkor felszívja onnan, ha forró akkor nem tudja, mert lesz rögtön rjta egy kemény réteg. A panírozás pont ezt a célt szolgálja.

2021. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De nehogy vegyél egy hőmérőt, mert azzal pontosan tudnád, hogy hány fokos az olajad!
2021. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha egy serpenyöbe teszel VALAMENNYI (KEVÉS) zsiradékot, akkor a beletett hús lehöti a zsiradékot és AKKOR be tudja szívni a panír, mert nem sül rá kapásból egy réteg, ami megakadályozná.

EZÉRT kell SOK és FORRÓ zsiradék, akkor ugyanis a forrás nem áll meg, emiatt nem fog jóformán semmit beszívni!

2021. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sheriffkoma ***** válasza:
47%
Én nem okoskodtam, hanem Kipróbáltam. Finomabb, omlósabb lett, mint olajban sütve.
2022. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!