Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Másnak is nehezen megy kitalál...

Másnak is nehezen megy kitalálni, hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés
Mindig ez a legnagyobb probléma. Hétvégén főzök, hétköznap pedig kétszer, amiből viszünk másnap enni, néha rendelünk, vagy hideget eszünk. De ugye állandóan ez a téma, hogy mit főzzünk, persze tudom, hogy van a neten millió recept, szoktam is nézni rendszeresen, de nem vagyunk nagy gasztronómia fanok, az egyszerű dolgokat szeretjük, azokat variáljuk ahogy tudjuk. Ti hogyan találjátok ki, hogy mi legyen a menü? Közös döntés, vagy a párotok/családotok mondja, hogy mit szeretne?
2021. máj. 20. 11:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%
Én fel szoktam írni már szombaton egy kis papírra, hogy kövi héten mit akarok főzni. Így nincs gond.
2021. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy telnek az evek, a rutin es tapasztalat miatt kb gondolkodni se kell, jonni fog majd magatol.

Egyebkent joreszt a szezonalis termekekbol (pl telen nem fozok lecsot vagy csemegekukit ertelemszeruen), illetve kovetem az akcios dolgokat ezeket osszekombinalom azokkal mit szeretunk es ennyi.

Amugy meg a ferfiak amugyis finnyasok, valogatosok, semmi nem jo es minden mindegy...hat akkor igy jartak.

Azt eszik amit elejuk rakok, ha nem tetszik lehet enni hideget.

2021. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez egyáltalán nem rutin kérdése. Pont, hogy hosszú idő után beleun az ember, mint ahogy én is 16 év főzés után "mondtam fel", rendelem minden hétköznapra a kaját. Így csak hétvégén kell kikínlódni a menüt, de azt is unom halálosan.
2021. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én először mindig körbekérdezem a családot. Ha nem tudnak hasznosat mondani, akkor megnézem mi van itthon, aminek már közel a lejárati ideje. Eldöntöm, hogy mit akarok főzni, mármint levest, tésztát, húst stb. Ezután jön a lényeg, a szakácskönyvem. Mindig lejegyzem füzetekbe a receptjeimet, fotókat is teszek hozzájuk, így amikor recept kell, akkor csak fellapozom az adott füzetet és keresek olyan receptet, amibe az kell, amit épp fel akarok használni. Sokszor találok a kis füzeteimbe olyan receptet, amit már teljesen elfelejtettem, de a képről beugrik, hogy basszus, de rég csináltam ilyet, legyen akkor most ez.

Lehet online is ilyen receptes könyvet szerkeszteni, de nekem a füzet jobban tetszik, szeretem megörökíteni ezeket és bízom benne, hogy később a kislányomnak is továbbadhatom :)

2021. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igen. 😐😐


Pár évig egész jól elvoltam a főzéssel, néha még élveztem is. Általában 2-3 napra készült egy nagyobb adag étel, így szerencsére nem kellett naponta főznöm.


Mostanában viszont kínszenvedés. Eleve meguntam, elveszi az időt, a párom válogatós, de elvárja, hogy naponta főzzek. 😟 Alig várom, hogy eljöjjön az a pillanat, hogy ne okozzon gondot az esetek nagyobb részében rendelni. 😃😃😃

2022. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!