Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Másnak is nehezen megy kitalál...

Másnak is nehezen megy kitalálni, hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés
Mindig ez a legnagyobb probléma. Hétvégén főzök, hétköznap pedig kétszer, amiből viszünk másnap enni, néha rendelünk, vagy hideget eszünk. De ugye állandóan ez a téma, hogy mit főzzünk, persze tudom, hogy van a neten millió recept, szoktam is nézni rendszeresen, de nem vagyunk nagy gasztronómia fanok, az egyszerű dolgokat szeretjük, azokat variáljuk ahogy tudjuk. Ti hogyan találjátok ki, hogy mi legyen a menü? Közös döntés, vagy a párotok/családotok mondja, hogy mit szeretne?
2021. máj. 20. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Próbáltam a családot kérdezni, de inkább ne. Mert a válasz többnyire: "mi van itthon?" "nem tudom" vagy a legjobb "még nem vagyok éhes"

És sajnos hármunknak háromféle ízlése van.

Egyszer dühömben felírtam az összes létező kaját, amit hármunk közül legalább egyikünk szívesen fogyaszt. És hál'istennek volt e három halmaznak metszete :D Így mindig azt a listát kapom elő. Egy hétre tervezek előre, vagyis inkább úgy mondom, hogy kb fejben van a következő 5 kaja.

Aztán vannak adu ász kaják, amit többféleképpen felhasználhatók. Például a bolognai raguból egy kondérral csinálok mindig, vagyis 2 kiló húsból. Kiporciózom 7 felé, egy adag egy főétkezésre elég is. Megy a fagyóba. Heti egyszer használom.

1. klasszik bolognai spagetti tésztával

2. töltött bagett

3. töltött padlizsán/krumpli/cukkini

4. rakott karfiol/brokkoli/kelkáposzta

5. burrito (tortilla lapok töltve hússal, babbal, salátával)

6. chilis bab

7. húsos palacsinta

2021. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. máj. 20. 11:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyes, off, de az első bekezdésben a kérdésre még kiváló válaszok a "nekem mindegy" és az "amit a többiek akarnak". Ebből lesz nálunk az hogy senki nem eszi meg az ebédet. Brrrr.
2021. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Régen nálunk is ez volt a probléma. Menükajára váltottunk elmult a varia lehetösége. Hó elején tudtuk forintra mennyibe kerül égész honapban a kaja.
2021. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze egy listába amit szerettek, vagy amit esetleg csak kinéztél, de még nem főzted meg.

Tuti összejön 30-40 étel - ezeket már tudod variálni, hogy ne túl sűrűn legyen ismétlődés.

2021. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez nálunk is így van. A párom a "nem tudom" és a "nekem mindegy" között váltogat, én meg nem szeretek helyette dönteni (megjegyzem, tényleg soha nem húzta a száját arra amit főztem, legalább ebből nincs gond).

A másik meg, hogy sok ételt szeretek. Általában pro-kontra érvek alapján szoktam dönteni mindenféle döntéshelyzetben, itt meg meg vagyok lőve, mert nem nagyon vannak "érvek" ételeknél, ha a pizzát is szeretem meg a borsófőzeléket is, akkor fogalmam sincs mi alapján kéne nekem eldöntenem, hogy melyik legyen...

Szóval ez még nálunk se oldódott meg, az "Étel" témakörben számomra ez az abszolút legnagyobb kihívás és leggyűlöletesebb feladat. A bevásárlással, főzéssel, mosogatással, takarítással tök jól elvagyok, azok nekem nem nehezek. Na de kitalálni hogy mit együnk, az maga a borzalom...

2021. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6: pontosan ugyanígy vagyunk én és a párom is, mintha a saját soraimat olvasnám :D
2021. máj. 20. 13:20
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Nálam a bevásárlásnál jönnek a legjobb intuíciók. :)


Hiába gondoltam ki, hogy borsófőzelék lesz - ha meglátom, hogy 30%-kal olcsóbb a szűzpecsenye, akkor tuti megveszem azt. :)

2021. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Van vagy 5 féle dolog, amit el tudok készíteni, ezek közül nem nehéz kisakkozni, hogy mi legyen
2021. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a családban szerencsére nincs semmilyen ételallergia és a válogatás sem jellemző.

Meguntam a faggatódzást, én is a fentebb leírt válaszokat kapva, ezért amikor ÉN nagyon éhes vagyok, akkor jönnek a legjobb gondolatok. Ekkor leírom a heti menütervezetet - variálva, hogy tészta, főzelék, hús, édes-sós - váltsák egymást és azt kapják. Eddig ez vált be a legjobban.

2021. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!