Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lisztek sikértartalma?

Lisztek sikértartalma?

Figyelt kérdés

Van valahol konkrét leírás arról, hogy mennyi az egyes lisztfajták sikértartalma százalékban megadva?

Jó ideje keresem, de eddig nem találtam semmi konrétat, csak olyat, hogy a sikértartalom aránylag magas, alacsony, ami nekem túl kevés infó.


Mindenkinek elöre köszönöm a segítségét-



#liszt #százalék #sikértartalom
2021. máj. 10. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Uszkve- [link]
2021. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem az egyes lisztfajták konkrét sikértartalma kellene, nem a búza általánosságban.
2021. máj. 11. 08:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre nem fogsz találni olyan adatot, ami tuti fix %-ot adna meg a különféle liszt-típusok vonatkozásában.

Ugyanis a sikértartalom évről évre változik - függőn az időjárástól, a búzafajtától, csapadéktól, stb .stb.

2021. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több külföldi receptben volt szó olyanról, hogy a lisztnek kb 15% sikértartalma kell, hogy legyen, akkor ez ott hogy müködik?
2021. máj. 11. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4: nyilván van valami minőségi követelményrendszer, de nekem most csak a magyar élelmiszerkönyv jut eszembe... Ez hozzáférhető online, de fogalmam sincs, hogy ebben szerepel-e %-os adat.

[link]

2021. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
folytatom az 5-öst: 25-28%-os "nedves sikér" tartalmat látok a táblázatokban az egyes liszttipusoknál.
2021. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖszi, ezt eddig nem találtam meg!
2021. máj. 11. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a lentebbi táblázatban látható 100g lisztben az a 10g fehérje mind sikér lenne, az jó lenne. Az, amiről olvastál, hogy egy lisztnek 15% a sikértartalma, az már különleges termőhelyről, különleges termesztési eljárással és különleges malomipari műveletekkel készülhetett. Ja, és biztos nem két-háromszáz forint kilója!

[link]

2021. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!