Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz a húsvéti menü?

Mi lesz a húsvéti menü?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 3. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Sonka-tojás-torma kalács, meg tegnapról maradt még sült kolbász..

Ebédre a sonka főzővízéből pedig habart bab..

Akartam csinálni stefániát meg krumplisalátát, de ez az ötlet idén le lett szavazva :D

2021. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Halászlé
2021. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Reggeli zoldseges rantotta

Ebed hawai csirkemell rizs, oreo shake a gyerekeknek desszertnek

Vacsi pizza

2021. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Sonka/tojás
2021. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
halászlé, báránysült, sonka hidegtál, francia saláta, babsaláta, palacsintatorta, somlói, gesztenyepüré
2021. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%

Sonka, tojás, torma rájárósan :D


Ebédre zöldségleves, cordon-krumpli, sali

Holnap ebédre vszeg a maradék csevap.


És sütöttem kókuszcsókot meg mandulás-diós kekszet. Ennyi.

2021. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Húsleves csigatésztával, krumplipüré füstölt főtt sonkával, uborkasaláta és kakaós torta fondant bevonattal. Hétfőn már lesz főtt tojás és saláta is. Viszont leves nem maradt, csak tészta, szerintem zöldségleveskockából főzök hozzá levet. Második pedig továbbra is krumplipüré sonkával. Van még kifőzve kagylótésztám, azt tavaszi salátának szeretném elkészíteni koktélparadicsommal és madársalátával. Sütit nem sütöttem húsvétra, mert pár nappal előtte volt a kislányom szülinapja, amit 2 részletben ünnepeltünk, mert apja dolgozott a nagy napon és én is el voltam havazva. Emiatt a szülinapján egyszerűbb menü volt: kukoricaleves, tojásos galuska madársalátával és gyümölcstorta. 2 nap múlva ünnepeltük meg igazán, aznap főztem a húslevest és krumplipürét rántott csirkecombbal, uborkasalátával. És a lényeg: pillangós tortát kért esőcseppekkel, így elkészítettem a szokásos kakaós tortát, megtöltöttem krémmel és bevontam fehér fondanttal, aminek a tetejére egy lila-rózsaszín-fehér pillangót mintáztam színes fondantból, köré kék esőcseppeket szintén fondantból, a torta alá egy zöld fondant gyepszőnyeget tettem, rá piros, sárga, rózsaszín és fehér virágokat, egy szép piros kalapos gombát fehér pöttyökkel és a torta oldalára füveket, virágokat, ezen kívül néhány ostya virágot. Nagyon szép lett, sokkal szebb, mint finom, mert amúgy nem vagyok egy nagy sütő, ez az egy torta amit még babakorában megtanultam, nem is tudok mást, csak a gyümölcstortát. Mire a szülinapi menün túl vagyok, már ott a húsvét, olyankor már nincs energiám nagy főzőcskére, szerencsére a tortából még maradt, ha jön vendég, abból tudom megkínálni, illetve festettünk tojásokat, de csak ilyen ételfestékes megoldásra volt energiám, mert közben dolgozok is itthonról és csak hétvégén és éjszaka van időm dolgozni.
2021. ápr. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%
Nyulpaprikas
2021. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utólag tudom csak leírni:

A hétvége első felében főzelék volt (tök és borsó) utána pedig pizza.

Csak ketten voltunk, a hétvége nagy részét kerti munkával töltöttük, maga a húsvét egyikünket se érdekli különösebben, szóval nem csináltunk extra kaját.

2021. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!