Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök húsvét előtt?

Mit főztök húsvét előtt?

Figyelt kérdés

Én mindenképp valami olcsót szeretnék.

Holnapra fokhagymás tejfölös lángost tervezek, de a további napokra nincs ötletem. Nálatok mi lesz húsvét előtt és húsvétkor a menü? :-)


2021. márc. 29. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Most rakott édesburgonyát csináltam, zöldséglevest és tojás krémet. A héten még tervezek lencsefőzeléket, karfiol levest, meg még nem tudom mit...húsvétkor lesz répatorta, medvehagymás pogácsa,vörösboros marha pörkölt és nokedli.
2021. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Most túrós tészta van, utána rakott krumpli lesz húsvétig. Hogy akkor mi lesz még passz.
2021. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Bojt idejen nem annyira erdekes, hogy mit eszunk ... nem az etel korul forognak az esemenyek. Egy dolgot szinte hagyomanykent csinalunk, nagypenteken mindig spenot a kaja ... persze ezt is rosszul csinaljuk, hiszen elozo nap zoldcsutortokon kellene, de hat nem vagyunk tokeletesek :)
2021. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Szinte semmit. Sok minden van még múlt hétről + tele a fagyasztó is. Egyedül csütörtökön sütök hurkát-kolbászt és kész.
2021. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

En is rakott krumplit csináltam, holnap fokhagymas tejfölös lángos lesz és szerdan ha jó idő lesz akkor lehet, hogy szalonnát sütünk.

Húsvétra halászlé lesz és töltött káposzta, mert ezek nem voltak karácsonykor, mivel nem jönnek vendégek ezért egyik nap amerikai palacsintát is fogok csinálni, nutellaval megkenve és banán karikákkal.

Sonka lesz főzve, a fozolevebol Jókai bablevest csinálok majd. További ötletem meg talán a jalapenos sajtszoszos natúr csirkemell párolt rizzsel. De ez már nem biztos

2021. márc. 29. 19:04
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Ma nem főztem semmit, mert a tegnapi csirkelevesből még maradt. Viszont blondiet sütöttem, ez olyan, mint egy brownie csak kevésbé kakaós. A többi napra még nem tudom mit fogok főzni, vendégek hozzánk nem annyira szoktak jönni, úgyhogy nem kell külön főzőcskéznem. Viszont azt le tudom írni, hogy a tavalyi években miket főztem és sütöttem.

Sütik terén ami mostanság volt, az :

Mézes krémes. Azért jó nagyon, mert nem húsvétkor kell vele pepecselni, hanem előre meg lehet csinálni és csak finomabb lesz.

Sajtos rúd. Mi nagyon szeretjük, könnyű elkészíteni és finom is.

Tiramisu. Van egy szakács ismerősöm, tőle tanultam ezt a receptet, ami az igazi olasz tiramisu. Mennyei, nem tipikus húsvéti süti, de akkor is jóízűen el lehet fogyasztani :)

Kókuszgolyó. Ez pont tavaly készítettem, mert ekkor voltam várandós, és semmi kedvem nem volt sütkérezni. Ez sem tipikus húsvéti desszert, de nagyon finom és gyorsan megvan.

Almás pite. Ezt azért csináltam valamelyik évben, mert túl sok almám volt itthon :D Omlós, finom, frissítő, szerintem tök jól megállja a helyét az ünnepi asztalon is.

Tepertős pogácsa. Egyszerűen, gyorsan megvan, remek vendéglátó falat.

Répatorta. Na ez már egy klasszikus húsvéti sütinek számít nálunk, nagyon szeretjük, máskor nem is szoktam csinálni.

Madártej szelet.Isteni finom íze van, szintén jó ötlet elkészíteni az ünnepekre.

Keksztekercs. Örök nagy kedvenc nálunk, ez is jó vendégváró süti lehet.

Hókifli. 2 évvel ezelőttig én sosem csináltam hókiflit, csak egy kirándulásunk alkalmával megkóstoltam egy cukrászdában és teljesen beleszerettem. A nevével ellentétben szerintem húsvétkor is jó ötlet lehet.

Csokis kocka. Anyukám mindig ezt készíti húsvétkor, én is csináltam már és nagyoln finom.

Kata szelet. Ez is remek vendégváró, a lekvár miatt kicsit tavaszváró, úgyhogy a húsvéthoz is passzol.

Zserbó. Zserbót inkább csak alkalmakra szoktam csinálni, mert sok vele a baj, de a húsvéti asztalra tökéletes.

Sajtos roló. Nálunk mindenki imádja, egy egész vagonnal kell csinálnom és úgy is mindig elfogy az utolsó morzsáig :D

Zserbógolyó. Gyorsan megvan, ízvilágra olyan mint a zserbó csak sokkal egyszerűbb az elkészítése.

Nagyjából ilyen sütiket csináltam az utóbbi években húsvétra, mind megállta a helyét és nagyon finom volt. A többi fogásra már nem annyira emlékszem, de párat leírok ami eszembe jut, hogy ettük és nagyon finom volt.

Kaszinótojás. Hát gondolom ezt nem kell nagyon magyarázni, Nem sűrűn szoktam csinálni, kicsit bonyolult de nagyon finom.

Fasírttekercs. Nagyon kiadós, laktató, a húsvéti asztal éke lehet :)

Tojáskrém. Könnyű, villámgyorsan megvan, igazi húsvéti fogás.

Ennyi jut eszembe most, idén mint írtam még fogalmam sincs mit készítek. Ha valami megtetszett szóljatok és írok receptet :)

2021. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az igazi tiramisu receptjét megosztod velünk? :)
2021. márc. 30. 06:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Fú, tiramisu.. lehet módosítom én is a desszert ötletet.
2021. márc. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Már írom is a Tiramisut :)

5 db tojássárgáját forró víz felett kevergetjük addig ameddig szép sűrű állaga nem lesz, majd jeges vízfürdőbe tesszük és tovább kavarjuk. Ettől lesz jó masszív a krémünk. Ezután mehet bele 5 ek porcukor és ezt együtt kemény habbá verjük. Ezután hozzáadunk 1 kg mascarponét és egy kenhető állagú krémig verjük tovább. Mehet a hűtőbe, addig foglalkozunk a többi alapanyaggal. 3 dl hosszú kávéba öntünk 60 ml amarettót, ami egy nagyon finom ízvilágú likőr. Kb 50-60 darab babapiskótát belemártogatunk, de épphogy csak egy picit, nem jó ha beleázik, szottyos lesz. Egymás mellé pakolgatjuk őket egy tepsibe, majd mehet rá a krém egyik fele. Újabb adag babapiskóta és végül a maradék krém. Egy estére vagy akár tovább is mehet újra a hűtőbe, tálalás előtt pedig kakaóporral szórjuk meg :)

2021. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha alkohol mentes verzióban szeretnèm készíteni, szerintetek pótoljam valamivel az amarettot vagy az a 60 ml folyadék nem fog hiányozni? Végülis csak mártogatni kell..
2021. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!