Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell palacsintát sütni?

Hogy kell palacsintát sütni?

Figyelt kérdés
Akármelyik receptből csinálom, egyszerűen nem sikerül, csak beleragad a serpenyőbe, meg se lehet fordítani. Teszek a tésztába is olajat és a serpenyőt is kikenem, mégis beragad. Nem értem, azt hittem, ezt nem lehet elrontani. Vettem már másik serpenyőt is, direkt palacsinta sütő serpenyőt is, és mégsem jó, ha agyon olajozom, akkor sem.

2021. márc. 23. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tul sok a cukor benne?
2021. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, egy csipetnyit teszek csak bele.
2021. márc. 23. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

nekem nem tud leragadni, pedig sok cukrot teszek bele.

sima tefal serpenyoben sutom, semmi kulonleges herce-hurca

2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Az első általában nehezen jön fel, fordul meg. Ki kell sütni kettőt-hármat, mire bejáródik a palacsinta sütő és rendesen, egyenletesen bemelegszik...
2021. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne olajozd a serpenyőt, hanem disznózsírt használj. Bár nekem olajjal sem ragad le. Cukrot ne tegyél a tésztába, picit se. Tefal serpenyőt használj, és alaposan forrósítsd fel, mielőtt beleteszed a tésztát. Ami még fontos, hogy jól találd el a sűrűségét, ne legyen túl híg és sütés előtt egy órát hűtőben pihentesd.
2021. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első pslacsinta előtt kicdit több olajjal jól melegítsd meg a serpenyőt,hagy füstöljön.

Az olaj egy vékony réteget képez.Öntsd le kicsit hagy hűljön a palacsinta sütő és az elsőt picivel több olajjal kezd sütni.Az első után már megy mint a karika csapás

2021. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a tésztába is teszek kevés olajat, jól működik vele a sütés.
2021. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
milyen serpenyőről van szó???
2021. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. jó serpenyő kell (teflon bevonatú a legjobb, de nekem ilyen szürke pöttyös van, nem tudom annak mi a neve, de abban is jól sül)

2. Én sosem teszek a tésztába cukrot, de olajat igen, illetve 2-3 palacsintánként kb 1 mokkáskanál olajat szoktam tenni a serpenyőbe is, nekem sosem ragad le

2021. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En sok cukrot teszek a tesztaba, de olajat nem. viszont minden palacsinta elott olajozom a serpenyot (jo fajta tefal palacsintasuto)
2021. márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!